| andre199 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Imi place de un baiat din clasa cu mine dar am auzit de la o prietena ca acel baiat nu ma considera o .egala.a lui. Ce sa fac in aceest caz? Va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| cipy a răspuns:

In primul rind nu crede prietena.
In rindul al doilea nici sa nu te gindesti sa faci tu primul pas k vei pierde autoritate in fata lui si a colegilor!
Incearca sa-l cuceresti dar fara ca el sa-si dea seama k ai facut-o intentionat! Da nu te-ai gindit k prietenei tale poate sa-i placa de el si de asta tz-i-a zis asa ca sa te descurajeze? Incearca sa privesti lumea cu alti ochi, mai sunt si alti baieti care poate demult viseaza la tine dar tu nu-i observi!

5 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Pai daca chiar crezi ca iti e buna prietena, nu trebuie sa faci nimic, doar sa iit indrepti atentia spre alt baiat/. daca a zis asta despre tine inseamna ca el nu e demn de tinewinking

mira
| mira a răspuns:

Sa-i intorci spatele, sa nu te umilesti, sa-ti cauti alt prieten.Nu toti baietii pe care ii placi pot deveni iubitii tai. Poate ei au alte pretentii, alte gusturi.

| georgiana a răspuns:

Cauta pe altcineva.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îți faci prieten un băiat care este egal cu tine, probabil băiatul din clasă se crede superior, greșește.
Un băiat care să te respecte, nu cu impresii pe capul lui...
Pa, pa.

| fairyLex a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa i spui, poate daca ii arati ca il placi si vei incerca sa i dovedesti ca tu chiar esti egala lui, va veni el la tine in zbor.