| PringAloe a întrebat:

Salut, aveti idee care ar putea fi motivul la urmatorul simtom?
Uneori cand imi bate inima simt o durere undeva in mijlocul pieptului, mai exact la mijlocul osului stern, durerea se simte exact cand inima pompeaza, se simte o pulsatie la fiecare bataie a inimii si o usoara durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lorena6879 a răspuns:

Bună, și eu am asa simpom. Dar menționez ca fumez. Aia e o cauză

| PringAloe explică (pentru Lorena6879):

Hm. eu nu fumez, in trecut am fost diagnosticat cu aritmie, dar tupa un tratament de 6 luni mi-au iesit toate controalele bune.

| RealKing01 a răspuns:

Lipsa de vitamine, sau posibil ai prins o boala.

| PringAloe explică (pentru RealKing01):

Multumesc pentru raspuns, am inceput de vreo saptamana sa iau niste multivitamine, poate-mi sunt de ajutor.

| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, posbil sa ai o ușoară tahicardie, poți sa mergi sa faci un control, și vei știi sigur daca e ceva, sau e pe stare de oboseala si lipsa de minerale! Sper ca te am ajutat!

| PringAloe explică (pentru Utilizatornew25):

Imi este cam greu sa cred ca este vorba despre taicardie, din contra am bataiile inimii cam 50 (in repaus), fac sala de 2 ani.