| silvia_6803 a întrebat:

am si eu o mica mare problema si as vrea sa ma ajutati daca se poate. Sunt cu un baiat de 2 luni este cu mine in liceu imi place foarte mult de el dar nu putem comunica indeajuns. Nu inteleg de ce ma schimb cand sunt in preajma lui eu sunt o fire vesela. dar cand sunt cu el devin serioasa nu mai am ce sa vorbesc si nici el nu spune mai nimic.imi spune ca "vorbesc prea mult" adica deloc.si eu ii reprosez lui acelasi lucru. As vrea sa fac ceva sa rezolv asta va rog ajutati`ma cu niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| ioana1704 a răspuns:

Simplu. Schimba-l cu altul. Nu e pentru tine! Trezeste-te!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stai linistita, asa e la inceput. Pot sa pariez ca atunci cind esti in prezenta lui ai fluturi in stomac. E normal, suntem fiinte umane, simtim, avem emotii, sentimente, si cind ele devin mai profunde fata de cineva, fluturii incep sa miste. Si probabil ca misca si la el. Si de aceea va e greu. Dar asta nu va tine decit un timp, pina va veti obisnui unul cu celalalt. Mai apoi, cel care e mai indraznet dintre voi, va lua initiativa si va incepe sa comunice, sa vorbeasca, si il va atrage si pe celalalt in discutii, si astfel se va trece peste aceasta dificultate. Totul nu e decit o chestie de timp.

| alexaaa a răspuns:

E normal. unele cupluri isi iau mai mult timp ca sa se cunoasca.nu te ingrijora.cand esti cu el, nu trebuie sa vb numai de relatia voastra. e mai bine sa vb despre ce faceti la liceu, ce ati facut in ziua respectiva.cand unul dintre voi are probleme, vb, ajutati-va, sprijiniti-va reciproc.nu trebuie sa lasati acea liniste jenanta sa se abata asupra intalnirii voastre.incercati sa va descoperitiwinkingaaa, si trebuie sa fii tu insuti, nu sa devii serioasa.

| N3rvos a răspuns:

Sunteti emotivi aman2, incearca sa il vezi nu numai ca pe un iubit ci si ca pe un prieten careia poti sa ii povestesti orice, asta e singura metoda unu din voi trebuie sa inceapa sa comunice mai mult astfel va incepe si celalalt! Numai Bine!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| kristyna_9126 a răspuns:

Pai cum sati zic eu tie.am fost si eu cu cineva in genu asta dar eu nul placea cu adevarat si de aia nu puteam vorbi adica numi trecea nimic prin cap... poate tu il placi dar el nu simte acelasi lucru si daca el nu zici nimic probabil iti piere si tie chefu si te pierzi si tu nu sti ce sa zici.straight face am si eu momente din astea cu prietenul meu cand nu stim ce sa mai vb dar bineinteles nu-i ca in genu tau. ce safat sa-ti dau eu.incearca sa vb mai mult chiar daca nu-ti prea vine gandeste-te la orice si intreaba-l poate asa va incepea si el sa vorbeasca cat de cat