| Cristina1310 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Care e treaba cu botezul la baptisti si cu pocaitul de tot? Intreb deoarece iubitul meu este baptist (eu, ortodoxa ) si urmeaza sa se boteze si a zis ca nu mai poate continua relatia, din cauza religiei. cum vine asta? Va rog, ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vrea sa spuna ca nu mai poate face sex in afara casatoriei. Si tu, fiind ortodoxa si botezata inca de la varsta de 3-6 luni, ar trebui sa stii asta, ca sexul in afara casatoriei este curvie (si este pacat de moarte). Mare fatz. :\

| Mihaela1964 a răspuns:

Vine cam asa: baptistii nu se casatoresc decat cu fete de aceiasi religie, exceptie fac cei care renunta la familie si la baptism. Iubitul tau a ales, nu-ti ramane decat sa cauti pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubea nu tinea cont de nici-o religie. Viata ti-o faci tu nu religia.

| Dodgge a răspuns:

Treaba cu religiile este o mare chestie pentru a deservi interesele unora.
Daca el se leaga de asa ceva uita-l.

| Rebeka321 a răspuns:

Heii...o data ce te botezi renunti la iubite nepocaite si incerci sa iti gasesti pe cineva de acceasi religie.