| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema... imi place de un baiat mai mare ca mine cu 10 ani iar eu am 16 problema este in felul urmator ca el imi este si antrenor de tenis de 2 luni. la ora sunt singura eventual persoanele care mai inchiriaza terenurile libere.cum pot sa imi dau seama daca ma place in cazul in care vorbeste frumos cu mine imi explica loviturile dar. are instinctul de a pleca mereu de pe teren cand trebuie sa adun mingile etc.,evita sa ma priveasca, vorbeste mai incet cu mine decat cu ceilalti si are tendinta de a zambi cand vorbeste. voi cum interpretati aceste chestii am vreo sansa sa il cuceresc? cum? ce sugestii, sfaturi, idei imi dati?

Mentionez ca el nu stie ca il iubesc... doar daca m-a dat privirea de gol. pe teren sunt imbracata in costum special adica fusta si tricou

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Atata vreme cat el este instructorul tau, si tu esti minora, sunteti in zona crepusculara.
Pare ca ii place de tine, de aia se fereste sa se uite la tine, dar nu te astepta sa faca ceva sau sa va apropiati atata vreme cat situatia se prezinta asa.

| Zenithf a răspuns:

Deci solutia ar fi sa-l intrebi odata: "daca nu ai fi antrenorul meu, ai vrea sa iesi cu mine la un suc?", daca raspunsul ar fi afirmativ, atunci mergi in continuare la alt antrenor si aveti cale libera sa va intalniti.
Am uitat un lucru, vezi sa nu fie implicat in alta relatie, cred ca nu-i cazul insa sa specific asta.

| ombladon a răspuns:

Da si dupa aia, mergi si il reclama pentru corupere de minori...

| Soowhaat01 a răspuns:

Se pare ca aveti 1 lucru in comun : Tenisul. El s-ar putea sa te placa. Deoarece nu conteaza varsta, ci gandirea pe care o ai.

Daca ai 16, poti sa ai o gandire mai mare cu 4-5 ani.

Deci, pentru inceput astea ar fi primele indicii. S-ar putea sa te placa.

Poti, dupa un meci, [ daca gastigati ] sa mergeti la un suc ceva. Sa il intrebi daca vrea. Ca un fel de sarbatorire.

Sau, chiar si asa. Dupa ce ai terminat antrenamentul, sa il intrebi :

"Auzi, nu ai vrea sa mergem undeva, la un suc, ceva? "

Daca iti zice da, e numai bine.Si acolo incepi sa il intrebi : "Ce iti place la o fata? ", "ce iti place sa faci in timpul liber? " si tot asa.

Sper ca te-am ajutat.
Apropo, imi place sportul, pe care ti l-ai ales.

Peace^^

| blue0or0pink a răspuns:

Wow, imi pare rau ca iti spun asta dar imi e frica sincer ptsiguranta ta e destul de mare fata de tine si poate sa iti faca orice, plusa ca el cu siguranta nu se astepta la asa ceva din parte ta deoarece tu reprezinti pentru el un copil care vine la antrenament, este destul de dificil nu iti recomand sa iti faci sperante pentru ca nu are ce sa isa bine, incearca sa te indragostesti de altcineva si sa il uiti.