| TeodoraSteffi2327 a întrebat:

Am un hamster de 2 zile, asta seara face 2 zile si nu mananca. Ma ingrjoreaza faptul ca doarme foarte mult si tremura.I.am cumparat o cusca de la pet shop, talas,mancare de la pet shop, i.am taiat si 2 bucatele de mar si 2 de morcov nu le.a mancat. Se scarpina des.
Ce l mai bun raspuns primeste funda.

10 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Eu am un porcusor de guineea, baiatul lui mama. Il am de la varsta de 3 luni. La inceput a fost fricos un timp mai indelungat, dar cu iubire, dragoste si joaca, hrana corespunzatoare si-a revenit la normal. E chestie de obisnuinta. Odata i-am spus dr. veterinar ca pe un site e scrisa toata hrana porcusorului. Si stii ce mi-a raspuns : ca jurnalistii scriu mult si prost numai pentru a-si castiga existenta. Sa consult mai degraba dr. veterinar, daca vrei sa traiasca patrupedul. Eu ma cam enervez repede si usor cand oamenii spun si fac multe prostii, sau cu un anumit procentaj de prostii. Cu bine. Si in momentul de fata porcusorul va implina varsta de 1 an la Revelion. Poate iarna e perioada lui de hibernare. Al meu e bine intretinut.

| TeodoraSteffi2327 explică (pentru miolina):

Si al meu este bine intretinut, are de toate. Tocmai acum l.am bagat in cusca ca m.am jucat un pic cu el. Sper sa isi revine, sau poate este perioada de acomodare.Mersii

| AnaSuricata a răspuns:

Este in perioada de acomodare.Stai linistita.

| TeodoraSteffi2327 explică (pentru AnaSuricata):

Mersii mult, am vazut ca s.a acomodat dupa cateva zile :*

| AnaSuricata a răspuns (pentru TeodoraSteffi2327):

Deci este bine? Te-a ajutat raspunsul meu?