| QeenWeeny a întrebat:

Am un prieten foarte bun(un prieten, doar atat, sa nu se inteleaga gresit-mai pe scurt un amic)de care sunt indragostita peste cap de el si nu am curajul sa ii spun acest lucru, dar cred ca si el ma place, fiindca o data m-a intrebat daca ii place cuiva de mine.In fine! Are 13 ani, iar eu 12. Ne-am pupat o singura data pe obraz, dar nu din dragoste, ci doar fortati. Oricum eram mici, cam de 4-5-6 ani,nu mai mult. Inainte nu simteam ce simt acum pentru el, ci doar imi placea si eram un pic confuza, dar dupa un timp a disparut confuzia si nu mai simteam ca il plac. Acum sim ceva foarte special si profund. mi se inmoaie picioarele cand il vad. Daca mergeam pe la el(bunica lui are o casa de vara pe langa mine, suntem vecini si in vacante ne intalnim)intotdeauna ma facea fericita sau sa rad. Are un fel al lui.(ma simt emotionata si cand scriu) Problema este ca il plac extrem de mult si nu am curajul sa ii spun, fiindca imi este jena si teama, totodata si rusine. As vrea niste pareri. Vreau sa ma luati foarte in serios si sa nu spuneti chestii cum ar fi :va veni totul de la sine sau esti prea mica pentru asa ceva, etc.Mersi!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunteti cam mici pentru o relatie, parerea mea ar fi sa o lasi balta ca nici nu stiti cum sa va comportati la o varsta ca asta.

| RAY a răspuns:

Varsta nu conteaza, iubirea invinge totul chiar si daca nu ai terminat gradinita, desi cu tupeu inainte

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce simti tu este o simpla simpatie, fata de baitelul asta!
Vei creste si vei realiza ca, amicitia din copilarie isi va pastra farmecul ei peste ani, dar vei rade de naivitatea ta de acum.
Normal ca nu ai cum intelege, pentru ca nu ai aceasta capacitate inca, nici macar nu stii ce inseamna "indragostit", desii, la 12 ani crezi ca le stii pe toate.
In sfarsit, este o prietenie frumoasa intre 2 copii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea, o simpla reactie chimica...
Parerea mea:ai 12 ani, lasa prostiile! Oricum posibila relatie dintre voi nu inseamna aproape nimic->cel mai probabil o sa va despartiti.Iti faci un iubit/iubita ca sa te casatoresti cu el/ea fiindca este sufletul tau pereche.
Gandeste matur si las-o balta!

| Alexul99 a răspuns:

La 12 ani? =) Habar nu ai ce inseamna dragostea la 12 ani, eu zic sa mai astepti cativa, macar pana pe la 15-16, o sa gandesti cu totul altfel.