| bianca2399 a întrebat:

Heii TPU
am revenit cu o intrebare:))
Exista acest baiat pe care il plac, iar el stie asta etc.(am mai povestit in alte intrebari http://www.tpu.ro/......sim-afara/ ).
Am vb de curand cu el despre ceea ce ne deranjeaza,adica suntem gelosi si nici nu suntem impreuna.
El mi a spus ca nu prea ii convine ca ma duc eu pe la un prieten comun cu care am si stat anul trecut (mergem mai multi la acel prieten,nu doar eu:)), dar el are ceva cu mine), iar eu i am spus ca nu imi place cand o baga pe o prietena de a noastra comuna mult in seama iar de mine..uita..adica mai vine cand vrea telefonul..in fine,am vb despre asta si ma gandeam eu ca dupa aceasta discutie nu se va mai intampla.,dar nu!
El contiuna si o face special cred,pentru ca pana acum nici nu prea vorbea cu acea fata.iar acum se joaca si etc.
Si a mai fost o faza cand am ramas doar eu cu el in scara si am inceput sa vb si m a intrebat din nou de ce eram suparata cu o seara in urma si dc mergeam in fata (din cauza ca el o baga pe aia in seama mult),si i am zis si el mi a zis ca nu are nimic cu aia si etc si m a luat in brate si m a pupat pe frunte si obraz si etc. apoi a doua zi,m a sunat sa ma intrebe unde sunt ca vine si el,a venit,a vb cu mine ce a vb,jncepusem sa ne batem si la un moment dat a fugit unde era fata aia si dupa a plecat cu aia si inca, cativa prieteni sa se plimbe, iar pe mine si pe amicul pe care e gelos si inca un prieten..nici nu ne au intrebat...
Ieri a iesit iar cu noi si eu eram indiferenta si nu prea il bagam in seama, ma jucam cu un amic si el se baga in seama cu mine..ca ma prinde el pentru amicul ala si etc...sau incepusera vecini la un moment dat sa arunce cu oua, ceapa, cartofi..etc:)) si el m a luat pe sus si a fugit undeva unde eram in siguranta si ramasesem imbratisati:))
Voi ce credeti? face doar ca sa ma enerveze?

3 răspunsuri:
| OQdpNet a răspuns:

Imi aduc amite cu drag de momentele cand eram si eu adolescent si scriam chestii de gentul:
De ce ma lasi in urma ta,
Iubita mea.
Tu nu stii oare
Ca am si eu o inima
Si doare
Si-mi place sa iubesc si mie
Si mila trebuie sa-ti fie
De viata si de sufletelul meu
Asa vorbea un baietel
Spre fata ce-l privea sa-l lase
Dar l-a iubit fetita dupa
Ce n-a mai fost nimic din el.

Dat fiind ca zici ca e timid si discret eu as face urmatorul lucru.
As prinde un moment singuri, i-as prinde usor barbia intre degetul mare si aratator cu palma spre mine, si m-as duce usor sa-i soptesc la ureche "Stii sa tii un secret?". Probabil v-a raspunde cu da, dupa care la fel de usor l-as saruta 3-5 secunde dupa care l-as intreba ce are de gand cu mine. Care vrea sa fie relatia dintre noi. Eu una am facut primul pas, acum mingea e la tine.

| bianca2399 explică (pentru OQdpNet):

Faza e că noi ne-am mai sarutat odata...si la insistentele prieteniilor l am intrebat daca suntem impreuna sau a fost "doar asa"? Si a raspuns ca a fost doar asa...dar asta de mult.atunci nu facea ca acum.(daca ai intrat pe link-ul ala sti la ce ma refer). big grin

| OQdpNet a răspuns (pentru bianca2399):

Eu ma sarut cu sotia de cca 10-1000 ori pe zi. Imagineaza-ti ca suntem de 8 ani impreuna. Te inteleg, esti la varsta in care e mai greu sa fii stapana pe propriile emotii. E mai greu sa iei o decizie deoarece consecintele par catastrofale la varsta ta. Te framanti singura si nu ajungi la nici un rezultat asa. Lasi totul la voia intamplarii fara sa detii nici macar un pic controlul si la un moment dat va aparea cineva in viata lui si atunci iti vei spune: "De ce n-am avut curajul la momentul potrivit. Nu e sfarsitul lumii daca spune nu. Bucura-te de viata, cu sau fara el langa tine.