| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am o pb cu un baiat...Ne-am tot "intalnit" la scoala pentru ca trebuia sa venim pentru uniforme. Il cunosc de 1 an de zile, fix de toamna trecuta. A fost tot timpul ceva, ne uitam unul la altul, ma privea in ochi de fiecare data. Semne ca m-ar fi placut si ca ma place au fost destule. Pe messenger mi-a spus si ca ma iubeste, totusi in realitate pastra distanta doar acele priviri erau. Acum aprox o luna cand am fost chemati la scoala, am ramas cu el dupa ce au plecat toti, in statie la autobuz.Am vorbit, statea in fata mea si ma privea in ochii si imi povestea chestii din vacanta. Venise autobuzu si nu l-a luat, a zis "da-l incolo". A mai venit unul, l-a lasat si pe acela. Abia pe al treilea l-a luat. Ma intreba ce am facut, eu fusesem plecata din tara si ma intreba cum a fost. Zambea, se mai tot uita daca vine autobuzu si cand venea nu-l lua. Acum... iar m-a bagat in ceata, m-a adaugat ca 'sora' pe Facebook straight face. Astazi iar am fost la scoala.si eu il luam in brate pe un coleg si acesta (colegul) "tipa " in gluma sa-l las si radea, iar el se uita la el si s-a dus la magazin si era vesel. Dupa eu am fost chemata undeva el intre timp a plecat. I-am trimis mesaj, nu mai avea numarul meu m-a intrebat cine sunt i-am spus si mi-a zis ca a plecat. Pe mess cand de ex a fost meci cu Franta mie mi-a trimis niste glume legate de fotbal. (numai mie). Trimite chestii de genu : :X :*. Dar si cand i-am zis ca suntem frati oficial el tot chestiile astea le-a trimis.

Eu nu stiu ce sa cred... daca il intreb iar fac ca asta iarna si iar se indeparteaza...Cum as putea sa-mi dau seama? Voi ce parere aveti.
El e a 8 a, eu a 7 a, e mai mare cu 6 luni decat mine.

4 răspunsuri:
| xAndraax a răspuns:

Probabil este indecis. Pe de o parte vrea sa fie cu tine pentru ca te place pe alta parte ii e frica de ce o sa creada lumea si prietenii. Nu vrea sa fie luam peste picior asta sigur. Cred ca este genul de baiat mai gelos si mai rusinos totusi nu vrea sa te raneasca sau sa spna ceva si sa faca altceva. Cred ca ar trebui sa il lasi un moment in pace si prin asta vreau sa spun sa nu il mai bagi in seama pe mess. sa ii arati putin indeferenta dar intre timp sa ii priveti reactia. Dupa o saptamana il iei undeva, unde sa fiti singuri si il intrebi direct daca te place si daca da ce are de gand sa faca. Nu fii rusinoasa sau timida. Poarta-te normalwinking. Succes!

P.S. : nu pune pe cineva sa vorbeasca in numele tau. fa asta singura cu capul sus

| Neworder a răspuns:

happy
Stii, ceva ani in urma, si eu faceam acelasi lucru, o iubeam mult, dar ea nu imi raspundea.
Si stii de ce nu i-am spus ca o iubesc? imi era frica ca ea nu simte ce simt eu pentru ea, si eu ramin prost.
Acum dupa ceva timp imi dau seama ca prost am fost pentru ca nu i-am spus.
Asa ca draga copilita, nut-i fie frica, decit sa te caiesti ani mai tirziu ca nu ai avut curajul sa-i zici 2 cuvinte (te iu.) si n-ai ce pierde, o data traiesti, si asa viata-i scurta.

| stefanq a răspuns:

Te place la sigur si face asta ca sa nu te piarda nu icerca sa-i arati multa dragoste incearca sa-l faci pe el sa vina la tine cu alte cuvinte evital putin si dai subiecte de discutie despre el ca sa poti sal cunosti mai bine

| cristinica96 a răspuns:

E fantastica faza cu autobusul. Cred ca te-ai gandit sa faci tu primul pas, acum. Poti sa sa-i spui asa: Andrei (sau cum la fi chemat) te plac demult timp, dar intrebarea e daca si tu ma placi?

Daca va zice,, te-am placut" sa nu pari prea disperata, schiaza un zambet, priveste-l in ochi si spune-i,, imi va trece si mie"

Sper ca am ajutat