| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea niste pareri. Deci am un iubit in realitate si un prieten baiat online, doar online si gen doar vorbim uneori, nu ne vedem nu nimic. Iubitul meu s-a impacat cu acest gand, dar este ok sa am prieten baiat DOAR ONLINE?(doar el imi mai este prieten in afara de iubitul meu) Si nu, nu am 13 ani dar as vrea niste pareri.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea este ok fata de iubitul tau real, inteleg si conceptul de amicitie online intre un baiat si o fata...totusi sa stii ca iubitul tau este usor afectat chiar daca nu o arata! de ce? pentru ca prin firea noastra suntem fiinte geloase
Acum eu nu iti pot spune in cazul tau particular vorbeste cu acel baiat online sau nu!
Doar iti reamintesc ca acest lucru il afecteaza cumva pe iubitul tau!

| Aaa13579 a răspuns (pentru Simpatic):

Inainte sa am acel prieten l-am intrebat daca este ok daca sa am prieten baiat si a spus ca da, chiar daca au existat cateva certuri acum ne intelegem bine. Plus de asta uneori il vad tensionat si nu stiu cum as putea sa l fac sa inteleaga ca nu s genul care l as insela si nu am intentii de genul : (

| siriusblack98 a răspuns:

Nu exista prieteni baieti sa stii, doar in capul femeilor exista asa ceva, noi barbatii vedem lucrurile altfel. Indiferent ca e o relatie de prietenie online sau offline, baiatul ala daca ar vedea cea mai mica ocazie posibila, s-ar cupla cu tine fara ezitare. Iti zic sigur treaba asta ca stiu cum gandim. Noi barbatii nu ne pierdem aiurea timpul in " prietenii " cu femei doar ca sa le ascultam cum se plang toata ziua de iubitii lor fara sa avem sentimente pentru respectiva fata. In momentul in care respectivul isi va face o relatie serioasa cu o fata pe care sa o iubeasca, deoarece sunt 300% sigur ca nu are relatie, nici macar nu o sa te mai bage in seama, o sa uite efectiv ca existi. La ora actuala speranta lui cea mai mare este ca o sa te certi cu iubitul tau si o sa alergi disperata dupa consolare in bratele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi dacă nu ține cu actualul ai de unde sa alegi laughing laughing laughing cum ai vrut sa răspund? Dacă sa împăcată si el cu acest gând minunată laughinglaughing laughing cool bine ca nu ai 13 ai avantaj marelaughing
laughing laughing laughing laughing laughing laughing

| ioana748 a răspuns:

Daca este vorba despre o prietenie pur si simplu fara variabile de îndrăgosteala nu este nici o problema. Insa daca mai este si altceva pe langa prietenie, nu vad sensul si ar trebui sa revii la viata reala. Asa nu te simti vinovată si prietenul tau este mai linistit.
De ce sa te complici cand poti simplifica.happy