| malyna_7749 a întrebat:

Buna!
As vrea sa merg si eu in excursie cu clasa si tata nu prea vrea sa ma lase.Ce ar trebui sa fac sa il conving sa ma lase?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

1. Incearca sa-i ajuti mai mult
2. Poarta-te extraordinar cu ei, macar pana dupa excursie!
3. fa-te ca inveti pentru. scoala, eventual iei niste note mari happy
4. Arata-le ca esti foarte interesata de excursie... spune-le despre ce e vorba desi cred ca ai facut-o si ca e din dorinta de a cunoaste noi locuri pentru ca visul tau este sa vizitezi cat mai multe locuri, sa te faci exploratoare laughing
5. pregateste cina cam trei seri la rand si nu uita de spalatul vaselor
6. Spune-le ca a inceput sa se vorbeasca prin clasa, ca nu mergi in excursie pentru. ca esti antisociala...si ca deja copiii nu mai vorbesc asa cum vorbeau inainte cu tine big grin

| malyna_7749 explică (pentru Shatteredx):

Multumesc mult, chiar mi-a fost de folos

9 răspunsuri:
| Alinaame a răspuns:

Intreaba'l: daca tu ai fi in locul meu si eu in al tau si nu te-as lasa cum te-ai simti? Toti copiii sa mearga si tu sa stai acasa si sa le spui: a, pai nu vin ca nu ma lasa. La mine a mers :d

| Kristelle a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa-l intrebi motivul pentru carenu te lasa, dupa sa incerci sa gasesti o solutie pentru acele motive! Succes! Sau o poti ruga pe diriginta/diriginte si poarte o discutie cu tatal tau. iti garantez ca te va lasa!

| roxanaclipaflorentina a răspuns:

Poti sa fii mai ascultator sa inveti mai bine sa comunici mai mult cu el si sa ai spui la urma ca ati dorestii foarte mult sa mergi merge aproape toata clasa si in plus cand o sa mai calatorestii si tu cand o sa fii batran spune-i sa te lase sa ati traiesti viata acum cat mai esti tanar ca apoi nu prea o sa mai mergi in excusii

| Roman_Paula_1995 a răspuns:

Poi de obicei nu poti influenta un parinte! dar ai putea sa-i zici ca toata clasa merge si pana si cei mai putin bogati, tu de ce sa stai acasa>? cam asta ai putea sa faci sau sa faci si tu ceva care inseamna mult pentru el! ai putea chiar sa il rogi toata ziua nu va mai rezista si te va lasa! bafta

| malyna_7749 explică (pentru Roman_Paula_1995):

Multumesc de ajutor:*

| Roman_Paula_1995 a răspuns (pentru malyna_7749):

Npk:* la ce sunt buni prieteni?happy