| xDyanne a întrebat:

Buna as vrea sa va cer sfatul si sa va intreb cum i-as putea convinge pe parintii mei sa ma lase sa tin o pisicuta. Tinand cont ca pe mama as puteao convinge dar pe tata si fratele nu prea si stau cu fratele in camera si stau si la bloc. Tata mereu yice ca nu facem gradina zoologica din apartament, dar eu chaer vreau una. Va rog sfaturi, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RaspberryLover a răspuns:

Si eu mi-as dori sa am o pisicuta.Dar mama mea nu ma lasa! zice ca daca stateam la casa, imi putea lua 10 pisici! dar asa, cum stam la bloc, zice ca nu am voie! zice ca e greau de intretinut un animal! stii ceva? hai noi doua, la imploram pe mamele noastre sa ne lase sa tinem pisici in casa! daca nu merge...nu ii problema!

nu aduci vorba de pisici mult timp, si te porti frumos cu ei, cu fratele tau, ii ajuti, te ocupi cu unele treburi ale casei si vor vedea ca esti responsabila!

dar nici sa nu zici ceva de pisicuta, ca dupa aia, doar ii stresezi si cu asta nu rezolvi nimic! sper ca te-am ajutat! dar sper ca m-am ajutat si pe mine! mult noroc! si mie... ureaza-mi bafta! sper sa vb si sa imi spui daca ti-a mers! pa!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te frumos cu ei si asigura-i ca o sa te ocupi doar tu de animalut.Ca vei fi responsabila.
Spune-le ca iti doresti foarte mult acea pisicuta.

| eurynomus a răspuns:

Nu inteleg ce o sa faci cu inca o pisicuta?! big grin

| waru2012 a răspuns:

Rogai mult mult si poate te lasa funda daca team ajutatxD

| AndreeaBLUE a răspuns:

Poarta-te cat mai frumos cu ei, sigur o sa-i convingihappy