| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Astazi l-am luat deoparte, cam impropiu spus, dar mai era cu doua colege si un coleg! El m-a intrebat :
Ce vroiai sa-mi zici?
Eu: Crezi ca ti-as putea zice ceva acum?
el: Ia stati ma asa, zi-mi ce e!
Eu: Vroiam sa stiu daca ma placi sau nu
El: (rade-zambeste) Lifu (prietenul lui), poti sa vi si tu!
Eu: Deci da, numai conteaza.
Si am plecat, asta s-a intamplat acum dupa scoala afara.
Dupa ce in urma cu 2 zile mi-a zis ca ma iubeste si ca nu glumeste. Ieri nici nu m-a bagat in seama.
Sunt semne foarte clare ca ma place, e atent la ce zic, m-a intrebat ce fac de sarbatori, vorbeste repede cand discuta cu mine, face ochii mari, se uita dupa mine, se uita in ochii mei si zambeste!
Insa, sunt multe lucruri care ma fac sa cred ca vrea doar sa faca "misto" : a ras cand l-am intrebat, nu prea ma baga in seama, nu face nimic pentru a fi mai bine, stiu ca a vrut sa mai faca cu o colega lucrul asta.
E complicat si mi-a fost foarte greu sa vorbesc cu el, dar a trebuit!
Eu acum nu stiu ce sa fac, ma simt prost, mi-e rusine, sunt furioasa...

3 răspunsuri:
| denysa a răspuns:

Daca chiar iti place de el incearca sa vorbesti si tu cu el cand il vezi singur, iar daca nu il poti lasa "balta" pentru ca asemenea baiat nu iti recomand cel mai mult conteaza la inceput cum va intelegeti si cum vorbiti unul cu celalalt imagineaza`ti sa zicem ca sunteti impreuna si el cand are o problema o vorbeste cu tine tu il asculti, dar daca ai avea tu o problema el cum ar reactiona? ceva in genu "stai, imediat" si asa mai departe... nu trebuie sa te simti prost! nu e nici primul nici ultimul! succes

| cremita a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas... daca nu trateaza-l cu indiferenta pentru ca indiferenta doare cel mai tare daca chiar ii place de tine.

| LuciEchi a răspuns:

Orice baiat care va spune ca va iubeste... E un ipocrit mincinos.
Va spune asta pentru a obtine ceva... Ori aveti o infatisare superba... Ori sunteti "accesibile"Daca ma intelegeti.

Iar daca o sa va uitati pe profilul meu... O sa vedeti Povestioara mea. Dar eu am anumite motive.
Iar daca intr-o situatie asa de delicata [Discutia voastra] isi cheama tovarasul... E un imatur.
Partial sunt de acord cu Cremita.

Cu respect, Echimov Lucian.