| xFaith a întrebat:

Buna happy
Ce ati face... daca mama iubitului vostru ( sau viitoarea soacra ) nu va suporta, va evita si eventual nu va vrea in preajma fiului ei?
Vi s`a intamplat? Daca da, a`ti putea sa povestiti cum a fost? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| gabi1203 a răspuns:

Hmmm,la subiectul asta as avea multe de povestit.Soacra mea nici nu vroia sa vina la nunta, etc.Am avut perioade foarte grele cu ea.Acum incerc sa o vad cat se poate de rar si, atunci cand ne vedem, ne intelegem "bine". Important este sa nu lasi lucrul asta sa intervina in relatia ta.Nu ii spune lui lucruri rele despre ea, fiindca tu vei deveni personajul negativ.Soacra mea este o persoana foarte rea si pana nu am cunoscut-o pe ea, nu credeam ca pot exista oameni de asa natura.In fine, daca vrei sa mai vb sunt dispusa sa te ajut cat pot:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că i-aș face puțin în ciudă, dacă mi-ar face asta fără niciun motiv. Ce să-i fac, probabil aș face ceva să o enervez puțin și în rest, să fie sănătoasă. Nu stau cu ea, stau cu fiul ei.

| nico097 a răspuns:

Buna.La mine in prmil an de relatie cu prietenul meu soacra ma cicalea sa ii las baiatul in pace etc, ma scotea din sarite ii spuneam lui sa stea de vorba cu ea da el imi spunea las-o e batrana mm am tacut un timp pana mi-a venit nervi aia mari si am purtat o discutie cu ea i-am spus doamna stau cumva cu dumneavoastra ea a spus nu pai si atunci care e problema mm nu-mi place de tine si i-am spus ca vrei sau ca nu vrei tot raman cu el.A trecut 6 ani de la intamplarea aia si acum a vazut cat tin eu la fiul ei si cata grija am de ea acum regreta si isi cere mereu scuze.Stii proverbu ala Soacra, soacra poama acra.Trebuie sa vorbesti tu cu ea chiar daca ea nu vrea pana va face ca tine si o sa cadeti la pace sigur.

| ju a răspuns:

Incearca sa stai departe de mama lui, eu una asa fac de mama iubitului meu, nu spun lucruri urate despre ea. Pana la urma conteaza ca fisu sa te vrea in preajma lui nu mama lui ca deja a trecut perioada in care ea avea o viata, oricum e foarte greu, la mine sunt 4 ani si tipic problema ramane(doar ca ea m-a placut doar 2 zile din viata ei)