| MaiiaCatalina45 a întrebat:

Buna :*
Ce nume ati vrea sa le puneti copiilor vostri? Fata si Baiat.
Credeti ca 3 prenume sunt prea multe sau e mai neobisnuit?
Ce parere aveti despre 2 nume de familie + prenume?

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu am o fetita, numele ei este Sara Andreea Laura Aschilean. Mi-a zis si taica-meu si altii ca ce imi trebuie mie sa-i pun 3 nume, da' nu i-am luat in seama. Cand a nascut sotia mea si a fost intrebata cum o sa o cheme pe fetita, si am auzit-o pe ea zicand numele complet, o crescut pipota in mine! big grin

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai am ales deja.
baiat-Adrian/iar la botez in apa Catalin
fata-Alina-Diana/iar la botez in apa Gina
O zi frumoasa sa aihappy

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. Sincer 3 prenume cred ca sunt cam multe, 2 ar fi de ajuns. Combinatia cu 2 nume de familie merge doar cu un singur prenume, iar conditia de baza este sa se potriveasca numele de familie intre ele.

| iubesc a răspuns:

La baiat i-as pune Eric sau Matei iar la fata Delia.

| Aimèeeee a răspuns:

La fata i-as pune : Aimèe ( este un nume chiar deosebit, mie imi place mult, l-am intalnit in cartea "invitatie la vals" si te asigur ca nu mai are nimeni big grin ), Sophie,Abby, Bella, Evelina, Isabell,
La baiat, Andreas (om barbat), Aaron, Leo, Rafael, Yannis etc.
2 nume de familie mie nu imi place :d

| WildLatte a răspuns:

Cred ca 3 prenume sunt prea multe, 2 sunt suficiente dupa parerea mea. Pe fetita o s-o cheme Sarah, Victoria, Aliyah sau Maya... ori o combinatie de nume gen : Sarah Victoria, iar pe baietel Taylor, Matt sau Aiden.

| Madu2027 a răspuns:

Hmm eu as vrea 2 copiii fata si baiat
La baiat ii pun numele Yannis iar la fata Miruna sau na aici ma mai gandesclaughing

iar 3 prenume sunt cam multe 2 ar fi suficiente

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Fata-Sara sau Alexys
Baiat-Klaus sau Philippe

| MuzicaBooM a răspuns:

Nume de fete:
-un singur nume:Ana,Ioana,Sophia,Cristina,Lea,Maria,Aimee(se citeste Eme),Raluca,Florina,Floarea,Elena
-doua nume:Anna Sophia,Andreea Elena,Cristina Silvia,Andreea Ioana, Luiza Cristina, Ana Elena, Maria Alessia
-trei nume:mai multe combinatiilaughing

Apropo! Numele trebuie sa iti vina din inima, asa ca degeaba noi insiram un carnat cu nume.Trebuie sa iti asculti inima si vei gasi numele care asteapta sa fie puse unor copii.
Pwp!:*
Fundaaa?

| DodyDody a răspuns:

Eu as vrea doi copii un baiat si o fata
la baiat mi-ar placea Vlad Luca sau Matei iar fetei Antonia Sofia sau Sara
totusi trei prenume parca sunt prea multe doua e ok si eu am doua am mai intalnit oameni cu 2 nume de familie si un prenume chiar doua
O seara buna big grin

| EllaMateea a răspuns:

Elena Gheorghe si Gabriel Stonel