| ancaflorian a întrebat:

Ce suma ar trebui sa punem ca Nasi la o nunta în Alba Iulia? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa se obisnuieste, ca nasul mare, nasul mic si familiile mirilor discuta sumele inainte de nunta.
Daca pui suma prea mare, vei pune nuntasii intr-o postura foarte stanjenitoare, la care nu se vor putea apropia.
Daca pui suma prea mica, atunci faci rau proaspetilor casatoriti.
Deci, discutand sumele inainte se pot eita neplacerile si se poate face si un castig considerabil tinerilor.winking

| alinadianaaa a răspuns:

Depinde in primul rand de buzunarul tau, dar cam 1000 euro se da.

| Freddie23 a răspuns:

Depinde cat de mare este nunta... Cred că la 100 de persoane 3-4000 de lei este ok. Asta că punct de referință.

| Sorina024 a răspuns:

Depinde dar in general maxim 4000.