| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,chiar am nevoie de sfaturi,la vara plec cu familia si o matusa la mare si la bunici, o sa fiu plecata 2 saptamani dar problema e ca nu stiu ce sa fac cu prietenul meu,el acum isi cauta de lucru si o sa lucreze atunci,si nu am cum sa il iau sau daca ar face cumva pana la urma, mama nu ma lasa sa il iau si la bunici. Mama nu ma lasa acasa si nici nu stiu ce am face 2 saptamani asa, eu toata ziua la plaja si el cine stie pe unde. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa va vedeti fiecare de treaba voastra si tineti legatura prin telefon.
Chiar n-aveti incredere unul in altul pe o perioada asa scurta, de numai 2 saptamani?

| KodrutZ a răspuns:

Ai vreo 12 anisori, nu? Daca esti nascuta in 1996 dupa cum ar sugera nick-ul, am un singur sfat pentru tine - MATURIZEAZA-TE! Altii stau deoparte luni, ani, si nu se ofileste sentimentu'.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce spanac se intampla daca nu va vedeti 2 saptamani?

| neutrino a răspuns:

Stai linistita, el va lucra cu mult succes in acea perioada, daca este baiat istet.

| ywar a răspuns:

Eu zic sa-l infieze ai tai happy E cel mai bine! Atunci suta la suta va avea cum sa vina cu tine peste tot. Ah, nu si la toaleta! Doamne fereste!

| BeckhamRZM a răspuns:

Ce relație e asta fără încredere? Și de unde știi tu că o să lucreze? Poate să nu-l angajeze nimeni și să rămână cu buza umflată, asta-i treaba. Ești în România, azi ești mâine nu mai ești. Chiar crezi că nu poți sta fără el? Ai telefon, există net, există skype etc. Puteți vorbi non-stop, timpul oricum trece repede.

| Jolenne a răspuns:

Printre rândurile scrise de tine observ o oarecare neîncredere, iar eu sunt curioasă dacă ai motive, sau dacă pur și simplu ești tu un pic mai geloasă. Eu îți dau un sfat, și anume să nu te temi, pentru că nu se va întâmpla nimic, mai ales că sunt relații care rezistă și la distanță... Deci, du-te și distrează-te și lasă teama!