| addinne a întrebat:

Cine are idei despre ce activitati ar putea sa faca copii clasei a5a la balul lor? m-am gandit la karaoke...etc dar as vrea si alte idei.multumesc! funda happy

2 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Dans cu portocala la inceput la frunte apoi va aluneca singura, cine scapa portocala o mananca pe jumatate (de obicei e cu lamaia, dar ar fi prea crud).
Diverse jocuri de castig gen:

Un copil cauta cuvinte la ceilalti
Fiecare are cate un cuvant
are un timp limitat si trebuie sa gaseasca cuvintele necesare sa formeze o fraza care sa aiba logica din cuvintele pe care le-a gasit

sunt 3 cupluri in competitie, cate o fata si un baiat si amandoi cauta la toti ceilalti cuvinte. primul cuplu care a gasit toate cuvintele necesare fromeaza fraza si castiga.

ceva de genul sa fie legat un baiat la ochi si sa aleaga o fata la inceput apoi daca ghieste fara sa se uite doar sa o atinga pe colega respectiva (acum depinde de el cat de... cuminte e) isi da seama despre ce colega este vorba. acum ori fiecare fata merge la cate un baiat si primul care ghiceste castiga ori fiecare fata trece pe la fiecare coleg si cel ca are cele mai multe raspunsuri bune castiga un dans etc.

| mirelusssa a răspuns:

Incerca piscina cu bile, poti sa gasesti http://www.bluparty.ro/......u-bile-49. Sepr sa iti placa.