| kirrraaa a întrebat:

Colegii mei spun ca sunt fitoasa, un coleg de-al meu care e vai si amar de capul lui se gaseste el sa comenteze de mine imi spune "Pitipoanc-o!" el a ramas corigent la matematica si ii spun eu "Macar eu nu am ramas corigenta." si apoi el imi scuipa pe pantof. In momentul acela i-am luat geaca lui de pe spatar si mi-am sters pantofii cu ea iar apoi el a inceput sa-mi rupa foi din caiet si mi l-a aruncat la gunoi. Colegele mele spun ca sunt vopsita eu am parul blond natural de cand ma stiu, cand ma plimb pe coridor majoritatea fetelor se uita urat la mine si incep sa rada, toata lumea crede asta doar ca familia mea castiga mai bine decat a lor. Ma imbrac nu stiu mai diferit de ceilalti adica cam asa http://internationalstreetstyle.files.wordpress.com/2013 /01/london.jpg mie sincer nu mi se pare ca ma imbrac ca o pitipoanca. Profesorul de biologie se comporta ciudat cu mine, intr-o pauza m-a luat in brate pe hol si a spus ca nu imi mai da drumul am iesit cumva din bratele lui si m-a prins de mana se uita tot coridorul la noi. Au inceput barfe prin scoala cum ca as fi cu el, pur si simplu imi e scarba sa ma gandesc la el deci e gras are o burta... si e plin de par are o barba care arata foarte neingrijita, ochii tulburi, uneori se uita la mine si isi pune mana la zona intima. El stie ca fac lectii de calarie (echiatie) si ma intreaba intr-o pauza daca l-as putea calari si pe el, alta data m-a intrebat daca pot sa fac sfoara si eu am spus ca nu iar apoi a spus aaaa deci nu poti sa te cracanezi prea tare va mai spus ultima intamplare si gata deci eram in clasa si ma plimbam a venit handicapatul ala de biologie si cand eram cu spatele se uita la fundul meu. Ce ar trebui sa fac cu colegii dar mai ales cu profesorul de biologie?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să scrii corect gramatical, pentru început.
În al doilea rând spune părinților ce pățești cu profesorii, sunt probleme care trebuie rezolvate de adulți.
În rest... abținete de la comentarii nefondate!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Cu profesorul simplu, il raportezi la diriginte si directorul liceului. Iar cu colegii solutia cea mai apropiata e sa faci un schimb de clasa sau de liceu.

| MihaelaDart a răspuns:

In cazul tau as face o plangere la directorul scolii si daca nu rezolva nimic, le spui ca faci o plangere la Inpectoratul scolar sa vezi cum toti intra in priza si in anchete... Acel profesor nu este normal sa aiba comportament.

Iar restul colegilor este bine sa discuti cu diriginta pentru a face o sedinta cu parintii alaturi de colegii care te sacaie si sa-i intrebi care e problema lor. Daca nu se ajunge nicaieri, ia in calcul de ati schimba institutia scolara.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

| Happyjump a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi și roagă-i să te mute la altă școală

| Mirunikuuu a răspuns:

Am sa-ti spun un lucru : profesorul de biologie e un pedofil. Cel mai bine e sa vorbesti cu parintii, pentru ca ei sa vorbeasca cu directoarea/directorul sau sa te transferi la un alt liceu (cred ca e cel mai bine din ambele cazuri )

Cu faza cu elevii... Nu prea stiu ce ai putea face... Sa nu-i bagi in seama? Cred ca ar trebui totusi sa-ti schimbi liceul. E cel mai bine. Mai ales ca ai un profesor pedofil. Yack.

| RedCookyeeee a răspuns:

Doamne ce scarbe ordinare si colegii si profu' tau. Cel mai bine ori vorbesti cu ai tai si le spui despre profu' si ei va trebui sa ia masuri ori ai putea sa te transferi la alta scoala. Chiar ce clasa esti?

| Predicat a răspuns:

Sfatul meu este sa vorbesti cu parintii despre ce problemele tale cu acest profesor, ei vor sti cel mai bine ce au de facut. Bineinteles ca se vor lua masuri la scoala cu privinta la acest profesor.Iar despre colegi, tot ce trebuie sa faci e sa nu le dai atentie, ignora-i. Peste tot intalnesti astfel de oameni.