| JokerDeaD a întrebat:

In general ma indragostesc foarte rar de o fata, pentru ca la liceu nu am vazut nici o fata mai deosebita. Pana acum, am iesit pe coridor cu o stare de spirit proasta, dar nu dureaza mult si o vad pe "Ea", o fata subtirica atat de frumoasa si draguta incat m-a facut sa zambesc si ma umplut pana la refuz de bucurie happy
Cand ma gandesc la ea ma simt nemaipomenit.
Problema este ca sunt foarte emotiv, adica am mai vrut sa vorbesc cu o fata si i-am cerut sfatul matusii mele. Mi-a spus sa vorbesc normal cu ea si sa nu gesticulez (o fac cand incep sa ma emotionez), ok, am zis sa tin un pix in mana, problema a fost ca am rupt pixul, fata s-a speriat si mi-a zis ca am probleme straight face Am dat-o in bara, iar dupa un an si jumatate apare "Ea", nu vreau sa mai repet greseala, mai degraba vreau sa fiu impreuna cu ea, vreau ca ea sa fie prima happy Cred ca si "Ei" ii place de mine adica, stau pe coridor si ma uit la "Ea" pentru ca nu ma pot abtine.

Cel mai mult mi-a placut cand a iesit din toaleta, m-am uitat la ea, iar dupa cati-va pasi intoarce capul se uita la mine si imi zambeste, eram doar eu cu ea si prietena ei pe coridor.

Sfaturi, orice doar ajutati-ma, poate e vina mea cum sunt ca persoana, multi imi spun ca eu sunt prea emotiv, rusinos si ca trebuie sa ma schimb daca vreau sa imi fac o prietena, dar am incercat si nu pot. Am incercat sa fiu mai tupeist, dar nu ma simt eu, asa ca m-am intors la vechiul eu.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Tu spui ca nu poti sa fi mai tupeist, dar tot ce trebuie sa faci e sa o bagi in seama un pic sa spui doua vorbe si ea cand o sa raspunda o sa te linistesti daca zici ca te simti bine cand o vezi, nu poti sa faci nimic din priviri, trebuie neaparat sa treci peste timiditate si sa ii spui un simplu buna care te poate mai departe decat ti ai imaginat.

| JokerDeaD explică:

Merci Vvistula si bennnny, sfaturi bune si chiar o sa incer, adica ce se poate intampla. Vorbescu ea ii spun cum ma simt cand o vad, merci Vvistula, si dupa o perioada o sa-i cer si numarul cred daca nu se infiripa ceva mai devreme, merci bennnny, din fericire nu am fb, nu imi gasesc locul acolo.

| bennnny a răspuns:

Frate te inteleg si mie mi sa mai intamplata asa dar VvIstula are dreptate incearca sa te bagi cu ea in seama un simplu buna ce mai faci etc si fa rost de fb ei apoi de nr ei...scrie pe chat chiar daca sunt vorbe scurte sa vada ca iti pasa de ea mai alint-o asa putin cate un cuvnat mai special apoi ai putea sa ii ceri numarul, prima data incearca sa ii fi un prieten bun cu care poate sa vorbeasca orice... aproape orice, deci un buna ce faci pe holul liceului ce ora ai avut etc te ajuta mult. Bafta!