| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fiu mai relaxat happy? Adica e faza ca sunt mult prea treaz, prea activ si ma comport de zici ca trebuie sa prind un tren laughing De exemplu cand cineva imi pune absolut o intrebare banala ca si "Nu stii unde este strada x?", eu zic rapid ceva in genul "In partea aia" si am tot plecat fara sa ii mai explic cum ar putea sa ajunga acolo. Sau cand ies pe strada tot timpul simt ca cineva se uita la mine si e absolut un sentiment groaznic. Uneori cand trebuia sa fac ceva in fata unor oameni luam un pahar de tuica ceva acolo ca sa scap de emotii/stres laughing Zilele astea m-am gandit sa fumez marijuana ca poate asa as scapa de emotii/stres/frica, dar nu stiu daca este o idee buna. Nu stiu, exista ceva medicamente pentru problema asta? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlinFifty a răspuns:

Depinde de persoana *** eu sunt opusul tau *** si dap beau multa cola si energizante(pentru omu care a zis sa nu mai bei cafea si energizante) *** faza cu iarba *** sunt sanse sa te panichezi daca zici ca asa esti mereu *** incearca sa te calmezi si sa iti dai seama ca nu trebuie sa te agiti pentru orice ****... se vede ca esti agitat si din intrebarea pe care ai pus-o laughing oricum fii mai chillwinkingbig grin!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un medic si multa vointa.

| AtateaConditii a răspuns:

Ocupati timpul cu ceva, curatenie orice care sa te faca sa transpiri sa vedem dupa aia daca mai esti asa hiperactivhappy.

| mihaibrad a răspuns:

Meditatia.
E singurul raspuns viabil, exceptand medicamentatia.
Iar daca nu stii ce sa faci, pentru inceput, iti spun eu: intinde-te pe spate, intr-o pozitie comoda si relaxeaza toate membrele, pe rand, calm.
Apoi relaxeaza si respiratia. Poti incepe usor sa urmaresti ridicarile si coborarile abdomenului in ritmul respiratiei.
Apoi poti sa lasi gandurile sa curga, sa nu le alungi sau se te enerveze cele care persista, doar sa le observi.
In timp ai sa inveti multe despre tine si despre cum ti se construieste gandirea.
Sunt multe de spus, eu simplific fortat aici totul.
Succeshappy

| RICardo132451 a răspuns:

Bei cafea sau energizante? Daca da, opreste-te din asta!