| Dlkee a întrebat:

Buna
Cum as putea sa-mi conving mama sa ma mai lase sa dorm la prietenul meu?
Tin sa mentionez ca m-a mai lasat de 3 ori big grin

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Daca te-a mai lasat sa faci asta, presupun ca ai o varsta la care se permit asemenea lucruri. Roag-o frumos, si arata-i ca esti in siguranta cu acel individ...

Ajut-o sa faca mancare, curatenie, asculta de ea, si de aici incepe o frumoasa relatie mama-fiica.

| Dlkee explică (pentru fuzzer):

Ha ha, la mine e relatie mama-fiica numai cand fac curatenie, altfel nu!

| fuzzer a răspuns (pentru Dlkee):

Ma rog, tu o rogi si ii spui situatia, dar daca iubitul tau este un mare cavaler cazut de pe Marte, de ce nu vine el, sa-i spuna mamei tale?

Am inteles pentru ca tu ai 14-16 ani, si ti-e rusine sa-i spui una ca asta.

| Dlkee explică (pentru fuzzer):

Nu vine pentru ca mama lucreza. Doar nu s-o duce la ea la munca laughing, a vorbit saptamana trecuta cu ea si atunci m-a lasat, si am 16 ani jumate :p

| fuzzer a răspuns (pentru Dlkee):

Draga "Dlkee", ti se pare normal ca la 16 ani, sa mergi sa dormi la altu?

Logica ta perfecta, nu-ti spune nimic?

| Dlkee explică (pentru fuzzer):

Dala cat vrei draga la 20?

| fuzzer a răspuns (pentru Dlkee):

Uite ce e, eu nu sunt aici sa-ti tin morala, ci doar ca sa-ti dau niste sfaturi, si tu daca vrei tii cont de ele, daca nu, le lasi in voia lu sfantu peste.

Puneti intrebarea, de ce crezi ca mama ta numai vrea sa te mai culci la el?

Tu mergi si te culci la el, si ii clar ca, omu nu s-a uita pe tine, doar "va jucati", daca din intamplare, nu functioneaza protectia, si a doua zi te trezesti ca esti insarcinata. Vrei sa-ti spun continuarea povestii?

Baiatu respectiv te va lasa, si tu vei merge acasa la parintii tai, si tot tu vei suferi!

De ce nu gandesti lucrurile?
Fii inteligenta!

| Dlkee explică (pentru fuzzer):

Sunt de 1 an si 7 luni cu el. Avem planuri impreuna, nu ar avea motive sa ma lase din moment ce ma iubeste.

| fuzzer a răspuns (pentru Dlkee):

Asta s-o crezi tu!

Crezi ca ala n-o mai vazut alte fete?

Barbatii stii cum sunt, ti-o spun eu, din moment ce sunt barbat. Sunt cu o fata cat imi convine, si daca se intampla ca fata sa ramana insarcinata, iti spune "Pa'pa", si tu vei plange ca o proasta.

DAca chiar aveti planuri impreuna, mama ta ar trebui sa aiba incredere in el, dar uite ca nu are. Tine cont si de sfaturile lor, nu te gandi doar ca te vei "juca" cu iubitu tau la noapte.

| Dlkee explică (pentru fuzzer):

Da nu ma gandesc ca o sa ma "joc" vreau sa raman la el, ca s-o ajut pe maicasa, dupa aia sa ies cu el pe afara, si stai linistit ca el ar vrea sa aiba un copil cu mine, mereu imi spune.

| fuzzer a răspuns (pentru Dlkee):

Fa cum stii tu de cuviinta!

Ai o varsta ma fata, ai 16 ani, nu crezi ca ar fi mai bine sa-ti traiesti anii de copil?

Altii de varsta ta, rup cartile si tu te gandesti la copiii.

Mi-ar face placere sa avem o discutie peste 3-4 ani.

| alexro93 a răspuns (pentru Dlkee):

Esti atat de sigura? poate asteapta sa faci 18 ani daca el e major

| Dlkee explică (pentru alexro93):

Pai asteapta, :p

| alexro93 a răspuns (pentru Dlkee):

Eu ma refeream la faptul ca asteapta sa faci 18 ani, sa poata el sa te lase linistit happy

33 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tare mi-e frica ca ai tai nu au somn cand tu te duci sa dormi la prietenu tau laughing) bag mana in foc,eu in locul lor nu as pune geana pe geana straight face poate sunt de moda veche, insa ca barbat ce sunt, si ca un cap de familie (daca eram in locul tatalui tau) nu permiteam asta.
Sa se auda vorbe la vecini? sa ma arate lumea cu degetu? gandnind logic, ce faci tu la baiatu ala? poate sa vina el sa doarma la tine laughing asa as dormi mai vigilent, daca aud un zgomot intru cu bazoka peste voi rolling on the floor hihi

| Dlkee explică (pentru Liviu):

rolling on the floor))))))))) tata nu stie ca am ramas la el. stie doar ca am ramas de revelion si cand am fost la munte. si ce treabba au vecinii? acum ce sa fac sa numai ies din casa ca sa nu comenteze vecinii?

| Liviu a răspuns (pentru Dlkee):

Tare mi-e frica ca ramai grealaughing te prosteste tipu si te lasa cu burta la gura big grin

| Dlkee explică (pentru Liviu):

Lasa, nu-mi mai tine tu morala. Stai tu linistit ca nu ma prosteste, aolo frate ce ca*at aveti in cap x( Din moment ce sunt de 1 an si 7 luni cu el? Putea foarte frumos sa ma f*ta si sa ma lase, dar nu a facut-o. x(angryangryangryangryangry at wits' end

| Liviu a răspuns (pentru Dlkee):

Ce nu a facut? nu te-a F*utut sau nu te-a lasat?laughingca nu inteleg

| yutsa a răspuns (pentru Liviu):

Uite un raspuns la care ma asteptam pentru intrebarea asta.si tatal meu e de aceiasi parere si vreau sa te intreb ceva: de ce sunte-ti cu toti asa nu puteti fi intelegatori sa zic asa. daca ai prieten de ce nu poti dormi la el? cine zice ca trebuie sa faci zgomot? daca ma intelegi...de ce sunte-ti asa de...precauti cand nu trebuie? pe mine nu ma lasa nici sa dorm la prietena mea dapoi la iubi meulaughing).

| Liviu a răspuns (pentru yutsa):

Varsta isi spune cuvantu, maturitatea si greutatile se apasa pe umeri unora dintre noi mai mult decat ar trebui, asta ne forteaza sa gandim mai matur decat ne este varsta. Nu ma bat cu pumnu in piept ca eu sunt ala mai cu stea in frunte, nu nu sunt. Insa nici cel din coada nu sunt, chestia e ca atunci cand ai o varsta intre 12 - 18 ani esti usor de prostit, oricat de mult ne-am dori sa nu fie asa, asa este. Asta e varsta naivitati, in care credem in multe lucruri care nu ar trebui sa credem.

| Dlkee explică (pentru Liviu):

Ehhh, oricum m-a lasat mama love struck

| Dlkee explică (pentru yutsa):

Si cati ani ai?

| yutsa a răspuns (pentru Dlkee):

| yutsa a răspuns (pentru Liviu):

Aha si peste 18 ani nu mai esti asa sau cum?

| grab a răspuns:

Convinge-o ca si pana acum.
De ce nu ar mai tine inca o data? happy

| LIN2010 a răspuns:

Saptamana trecuta am vazut o imagine''idilica'' cu o familie tanara, unde mamica(doar cu 4 anisori mai mare decat tine)avea o burtica de cam 6-7 luni si astepta sa intre la o restanta la facultate, iar taticul cu un copilas in carucior si unul de manuta se rugau sa promoveze mamica examenul, iar aceasta plangea(probabil dupa anii de studentie). Acum este doar hotararea ta ce faci cu viata de aici inainte, daca tu asta vrei parintii nu pot sa-ti interzica decat pana devi majora, apoi poti sa te muti la el.Respecte

| CorneliaC a răspuns:

Depinde ce varsta ai!

| LorenaAnca a răspuns:

Raspunde sincer: Te uitai la Pariu cu viata?

| Dlkee explică (pentru LorenaAnca):

Nuu, nu imi place. De ce?

| LorenaAnca a răspuns (pentru Dlkee):

Pentru ca am mai vazut si acolo la fel. In orice caz, intreab-o pe mama ta de ce nu te mai lasa sa dormi la prietenul tau.

| Dlkee explică (pentru LorenaAnca):

Da...

| Dlkee explică:

Mersi...

| ICHBalexnunu a răspuns:

Daca ai 16 ani si jumatate eu ca tata(de 15 ani te as lasa, bine avind aceeasi varsta poate din asta te inteleg)
Oricum spune-i co suni imediat cand te culci si cand te trezesti si roag-o frumooooooooos si spune-i (ceva siropos gen:il iubesc nu pot sa stau fara ell...)si daca tea mai lasat o sa te mai lase!