| Maria45678y a întrebat:

Cum as putea sa imi conving mama sa ma lase sa dorm la prietenul meu. sunt de 2 ani cu el. Am 17 ani iar el 21. Am tot intrebat-o de ce nu ma lasa si nu imi da niciodat aun raspuns concret. Ar trebui sa fim de fata toti 3?

Răspuns Câştigător
| RocketStarStar92 a răspuns:

Depinde ce fel de persoana e. Eu sincer, ti-as recomanda sa mai astepti un an, pe urma faci tot ceea ce vrei.

8 răspunsuri:
| CatMeadow a răspuns:

Ai 17 ani. Nu stiu daca vrei sa dormi la prietenul tau pentru ca vrei sa dormi in bratele lui si bla bla bla sau vrei sa,, te culci,, cu prietenul tau. Daca tie iti este comod sa dormi cu el in casa cu parintii lui, e preferinta ta. Nu stiu daca esti virgina sau nu, nu te cunosc dar nu esti prea matura punand intrebarea asta aici si asa. Mama ta e protectiva, e normal sa reactioneze asa, incearca doar sa te ajute si sa iti salveze imaginea. Nu spun ca societatea e corecta sau normala sau ca is de acord cu ea, dar daca dormi la el tu fiind inca minora, parintii lui te vor crede usuratica. asta e lumea in care traim. Trebuie sa ai si tu mai mult spirit de conservare. Mi se pare normal sa dormiti unu la altu, asa cum faci si cu prietenele tale ( petrecere in pijamale, daca inca se mai fac). dar. raspuns concret: inca nu poti convinge pe nimeni sa te lase. mai asteaspta si tu pana cand ajungi la faculta ca mai ai 2 ani si o sa faceti ce vreti. explica-i si lui de ce nu poti. daca te iubeste te va intelege. si poti merge sa dormi la el daca se nimereste sa fie ai lui plecati de acasa pentru 2 zile sau ceva de genu si ii zici la maicata ca dormi la prietena ta cea mai buna dar de fapt mergi la el.winking good luck.

| MihaelaDart a răspuns:

In primul rand nici nu esti majora, legea interzice asta cand cineva mai mare de 18 intretine relatii intime cu varste mai mici de 18. El poate sa faca si puscarie pe treaba asta!
Ascult-o pe mama ta ca stie ce spune si mai asteapta si tu un an...

| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună păi e normal să nu te lase dacă eşti virgina laughing iti dai seama tu de ce nu te lasa nu?
Din pacate nu prea cred ca o vei convinge.
Bafta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare o nesimtire crunta si lipsa de respect din partea ta sa iti intrebi parintii asa ceva. Ai rabdare, implineste 18 ani si pe urma faci ce vrei si tio tragi cu cine vrei

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Maria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai sanse daca inca te vede ca fetita ei de treaba etc etc- dar vezi daca te duci pe scuns si afla o incurci rau.
sa nu te puna naiba sa fie si el de fata cand ii spui ca" cu siguranta va zice nu

| ionutalex13 a răspuns:

Cred ca raspunsul se afla in mentalitatea parintilor ei fiind obisnuiti sa doarma unul cu altul decat dupa casatorie li se pare ceva aiurea cand noi dorim sa dormim unul cu altul nefiind casatoriti.asteapta sa mai treaca cativa ani cand o sa devii majora si o intrebi dupa

| C96 a răspuns:

Eu chiar nu inteleg de ce naiba va luat un iubit cu cativa ani mai mare decat voi, ok inteleg ca aveti nevoie de intelegere protectie si tot felul de chestii, dar dupa suferiti din cauza lui pentru ca probabil vrea doar sa se culce cu voi si ca probabil stie ca o sa deveniti "sclava" lui si dupa plangeti dupa el...