| catygirl a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma transfere la alta scoala? De ce? Pt ca am probleme cu o profesoara dintre ele; ( nu vreau sa intru in detalii) m-a amenintat ca o sa imi puna 4, si nu am facut nimic rau; colegii mei sunt foarte rai cu mine in sensul ca eu fiind prima pe clasa ma invidiaza si toata ziua baga strambe despre mine profilor si cad la jumate; cand fac de serviciu pe hol si ii rog sa imi dea temele. mai bine se omoara decat sa mi le dea, iar eu cand le zic profilor sa mi le dea cei mai multi dintre ei imi spun sa ma duc la colegi. Ce sa fac?! Nu mai suport si cea mai mare porblema o am cu porfesoara respectiva care ma ameninta si de 3 zile nu vorbeste cu mine; nu-mi explica la materia respectiva; si daca nu inteleg nu am ce face.

ce sa fac sa-mi conving parintii sa ma transfere la o scoala unde sa am niste colegi de treaba si profesorii sa fie asa cum trebuie sa fie un prof adevarat?

Va rog ideiiiiiii happy Dau funda happy

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-le intrebarea asta...

| gingergirl1 a răspuns:

Scuze dar mi se pare cam aberant laughing
Eu nu cred ca (virgulaa laughing colegii tai nu te suporta degeaba straight face
Si profii! cat de tampit sa fi sa asculti de alti elevi, adica na'...
E parerea mea... daca altii se poarta urat cu tine, nu cred ca se poarta degeabawinking fara sa fi facut ceva
Daca chiar vrei sa te muti pur si simplu le zici parintilor ce se intampla, vor intelege.

Răspuns utilizator avertizat