| Diiiia a întrebat:

Buna:]Am si eu o intrebare:cum imi pot convinge parintii sa ma mute la alta scoala? sunt in clasa a 5-a si m-am saturat de toti colegi astia prosti deci nu ii mai suport sunt niste tarani + ca am o tipa in clasa care este favorizata de toti profesorii pentru ca are aparate pentru auz si este nepoata fostei directoare...Ai mei nici nu vor sa auda de asa ceva, ce as putea sa fac sa ii conving? Raspunsul care ma ajuta are funda+vot

14 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

La altă şcoală ai să dai peste alţii. Ai de gând să fugi de fiecare dată când apare o problemă? O să ajungi departe aşa.

| alin334 a răspuns:

Ce comunisti. le spui ca nu te simti bine, daca vor sa ai note mari sa te lase sa alegi happy pe mien ma rugau sa ma mut ca am avut probleme cu proful de geogra dar nu vroiam eu ca-mi placeau colegii

| AtateaConditii a răspuns:

De ce nu vor sa te mute, ei stiu ce colegi ai? Daca nu spune-le si aia cu aparatu e surdă de poarta sau ce?
Daca ai o scoala la care vrei sa te muti mai aproape de casa e un avantaj, oricum la scoala care te vei duce probabil ca tot asa o sa fie, poate la inceput ca nu te cunosc dar apoi..Trebuie sa le arati ca nu le permiti sa isi bata joc de tine, ei nu te cunsoc si ai ocazia sa iti schimbi atitudinea.

| Jardelin a răspuns:

Sa stii ca majoritatea copiilor trec, intr-o masura mai mare sau mai mica, prin faza asta de impunere, agitatie si smechereala! Din pacate, ai dreptate, unii colegi se manifesta cam urit si intrec masura. Daca nu poti sa-ti schimbi colectivul, nu-ti mai ramine decit sa-i ignori si sa te asociezi cu colegii care sint mai linistiti.

Pe de alta parte gindeste-te daca nu cumva ai si tu o problema! Fa-ti o analiza sincera a propriului comportament!

Ah, era sa uit! Mai ai o saptamana de scoala, dar anul viitor ambitioneaza-te sa fii intre primii cinci copii din clasa la invatatura, sa vezi ce bine te simti cind "taranii" se vor uita la tine cu respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga si tu k faci ekonomie la transport daca te muti mai aproape de casa sau k a vrut sa te mmm... careva si nu mai suporti, etc, fa istericale, zi k sari de la parter in sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunista esti tu, fiindca habar n-ai de gramatica limbii romane laughing
Apreciaza faptul ca parintii tai au posibilitatea de a te tine la scoala, copil nesimtit ce esti! Alti copii n-au ce manca acasa, si merg dimineata cate 7 km pana la scoala, prin zapada si noroi.
Iar tu, nesimtito, faci mutre ca nu-ti plac colegii?
Ce te-as bate, tu-ti pastele ma-ti de copil rasfatat!

| Diiiia explică (pentru anonim_4396):

Shiii care'i faza? Fac ce vreauoh go on

| Petrica44 a răspuns:

Explica-le clar, ca daca continui sa inveti in mediul respectiv, te vei indobitoci si tu la fel ca ceilalti.Adu-le argumente solide si poate-i indupleci.Succes!

| olivert1310 a răspuns:

Am impresia ca si tu ai ceva fite pe capul tau, insa fiindca sunt un baiat dragut, uite un sfat:apuca-te la bataie cu cine poti, pune-te pe scandal cu profesori cu colegi, cu toata lumea. O sa ai nota scazuta la purtare, note foarte mici si o reputatie foarte proasta, insa cu siguranta ai tai te vor transfera la alta scoala, unde probabil iar vei da de tarani, iar vei face scandal etc, si uite asa din scoala in scoala, nu o sa inveti nimic, o sa te strici la educatie si viata ta o sa fie naspa. Mai bine invata sa-i accepti pe acei tarani, toata Romania este plina de tarani; si eu sunt taran dar nu in felul in care ii vezi tu pe cei din clasa! Ce vrei tu sa faci, este sa dai bir cu fugitii, nu o sa poti sa te transferi de cate ori vei da de tarani in viata asta!

| Laura0 a răspuns:

Da,poti,ori fii fetita cuminte timp de o sapataman-2...ori incearca sa iei note mici la scoala, sa te plangi mereu de colegithinking oricum..ai incercat sa rezolvi problema cu colegii? de ce nu-i suporti?

| Diiiia explică (pentru Laura0):

Pentru ca sunt niste tarani, adica vin si injura asa degeaba sau dimineata cand ajung in clasa incep sa tipe ca prostii

| Morrigan a răspuns:

Suporta pana te poti muta fara acordul lorbig grin

| Lowkee a răspuns:

De tarani o sa dai in orice colt din Romania, poti sa fugi dar n-ai unde sa te ascunzi rolling on the floor

| Skota a răspuns:

Incearca sa ii arati partea urata a scolii, daca nu vor sa creada ceea ce le spui incearca sa ii convingi cu unele dovezi ex: filmulete, inregistrari, poze acum sa fiu sincer cred ca mai toata lumea are un telefon cu camera.:] ai inteles ce vreau sa spunwinking.
Sper ca te-am ajutat cu vreo idee, Succes!happy