| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Daca este cineva aici care as putea vorbi ( preot ortodox / persoana care cunoaste bine ortodoxia )... As avea nevoie de ajutor! Lasati-mi un mesaj daca se poate.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E vorba de blesteme? de farmece? striogi, moroi? trimi-temi un mesaj poate am ceva ce te poate ajuta -.-

| Jameson a răspuns:

Spune-mi mie sa vad daca te pot ajuta cu ceva. Cunosc cat de cat biblia si merg la biserica in fiecare Duminica. Deci cred ca stiu ceva.

| Generalul a răspuns:

Daca ai o problema, crede-ma ca nu religia, mai ales una retrograda ca ortodoxia reprezinta raspunsul si salvarea. Preotii in general sunt afaceristi care profita de naivitatea si superstitiile altora. Daca cumva crezi ca ai savarsit un pacat dupa normele bibliei, dar nu si ale legii si societatii, nu iti mai fa griji, nu vei ajunge in iad, iar doamne-doamne nu te va pedepsi. Cand oamenii vor scapa de frica asta, vor fi cu adevarat liberi...

| upendo a răspuns (pentru Generalul):

Ai mare nevoie sa recitesti intrebarea...

| Razvanp69 a răspuns:

Vrei sa te pocaiesti? laughing

| Ctmfresh28 a răspuns:

In locul dau m-as duce la biserica inloc sa caut popi pe internet