| DelphhiN a întrebat:

De la inceputul scolii am aflat ca noua mea colega de clasa este cu un baiat din oras cu mine care mi-am dat seama.in urma unor iesire amicale ca ma indragostesc de el. i-am spus acest lucru si el a spus ca ar fi de acord sa avem o relatie secreta sa nu afle prietena lui. I-am spus ca nu vreau o astfel de relatie si daca doreste sa avem o relatie sa se desparta de colega mea.Am incercat in diferite moduri sa-i demonstrez ca aceasta colega este doar pe interes fapt care cred ca am reusit ca nu il iubeste si sta cu el doar ca o intretine si multe alte chestii am reusit intr-un sfarsit sa-i despart pentru 3-4 zile dar dupa s-au impacat. Mama acestui baiat stie de existenta mea si mi-a dat de inteles ca ma place si acest lucru mi-a spus is fiul ei si bineinteles mi-au spus amandoi ca nu o suporta pe colega mea mama dansului.Acum ei s-au certat din nou si m-am impacat chiputile cu el dar colega mea nu vrea sa-l mai lase impace si doreste sa se impace cu el. dar el nu doreste acest lucru si i-a spus mereu cand iti propune sa se impace cum as putea sa o fac sa nu mai vrea sa se impace cu el? va rog dati un rasp concret

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Frige-i doua scatoalce-n bot da-o dreaku de inhibata cu dragoste de bani si mai zi-i ca-i neserioasa, ca n-are demnitate nici macar jumatate cit tine, o moralista prin excelenta drept exemplu de urmat pentru tot ce poarta fusta.Chiar si de popa.

| KellyGreen a răspuns:

Nu inteleg de ce te bagi tu in relatia lor. Nu e traba ta daca ei se iubesc sau nu. Poate ea chiar tine la el. Nu mai fi asa bagacioasa si pune'te si tu in locul colegei tale, ti'ar placea sa vina una sa incerce sa iti strice relatia? Nu mai fi asa bagacioasa ca dupa o sa vezi pe pielea ta cum e, sigur fata respectiva nu o sa renunte asa usor la el.

| DelphhiN explică (pentru KellyGreen):

Polly nu e chiar asa respectivul baiata a vazut.o imbratisandu-se cu unul a primit mesaje de la unu sa vina noaptea la ora 2 in fata porti pentru a se intaln.ii cere bani de haine si cam 100 de luna asta cuum e? il iubesc pe acest baiat si de asta incerc sa.i deschid ochii

| KellyGreen a răspuns (pentru DelphhiN):

Nu e treaba ta sa ii deschizi ochii, tu poti incerca mult si bine sa il faci sa inteleaga insa trebuie sa isi dea singur seama de ce se intampla.

| CupY a răspuns:

Simplu îi cucerești inima băiatului într-un stil elegant. Îar apoi colega ta poate sta și în limbă că nu mai poate face nimic. Într-un final o să cedeze.

| CelCareUmblaNoaptea a răspuns:

E prea complicat.gaseste pe altu' ok? daca el nu te vrea.e greu sa schimbi acest lucru iar colega ta e o mica scorpie pentru ca nu o sa ii mai dea drumu cu una cu 2 la baiatu asta.