| annace1 a întrebat:

am nevoie de mare ajutor. Eu am o cea mai bună prietenă cu care m-am certat din cauza altei fete care a vrut sa ne desparta..momentan sunt certată cu cea mai buna prietena a mea..si acum acea fata care ne-a despărțit este cea mai buna prietena a prietenei mele cea mai buna (daca o mai pot numi asa). Eu vreau sa ma împac cu BFF-ul meu, dar acea fata i-a spus lucruri urate despre mine si nu stiu ce sa fac. Acum vreau sa le despart, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maxim_Petru_Si_Atat_1990 a răspuns:

Pai, ai putea sa o rogi din suflet sa stea putin cu tine de vorba si doar sa asculte. Tu îi explici toate nelămuririle pe care le-a dezvoltat ea și fă-o sa-si aducă aminte de momentul în care v-ati certat. Spune-i sa-l analizeze. Sa iti spună unde ai greșit tu și să-i explici cum stau de fapt lucrurile, spunând toate cele rele pe care le-a făcut acea fata. Roag-o sa te creadă din suflet, deoarece voi în trecut ati fost cele mai bune prietene și măcar acum să aibă încredere în tine.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Tu spune-i adevarul fostului tau BFF.Ii zici ca tipa aceea a vrut sa va certati. Daca tine la tine, va impacati.

| mmememe a răspuns:

Iti promit ca o sa va impacati dar nimic nu o sa dureze toata viata...profitati de prietenie cat mai puteti, spune-i ce simti si nu va mai certati! Cand nu o sa mai fiti prietene o sa regreti certurile astea stupide si clipele in care n-ati vorbit...Succes!