| Fillaide a întrebat:

Deci nu ma inteleg deloc cu parintii mei, mereu vor ceva de la mine, niciodata nu le convive ce fac, m-am saturat crying (abia astept sa plec) ce sa fac? cum sa ma comport cu ei?

Răspuns Câştigător
| eu..sh doar eu a răspuns:

Pai ai putea sa fi si tuh mai intelegator/toare...big grin...
sa faci ce spun ei.sa ii asculti.big grin
si nu cred ca iti va placea mai mult cand nu vei fi langa parintii tai.iti va fi dor de mancarea pe care o facea mama(a tahee hee ), de curatenia pe care o facea.de hainele pe care le spala.de sfaturile pe care ti le dadea.parerea meahappy
cand vei fi mare vei avea multe probeleme pe cap.si cu siguranta iti va fi dor de anii copilariei.de toti si de toatebig grin
asa ca.fi mai intelegator pentru cei care ti'au dat viata...big grin

4 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Pai nu e bine ca vrei sa pleci, pentru ca parintii tai te iubesc siti vor numai binele.Alti copii care sunt orfani, sau care i-au parasit parantii, trebuie sa munceasca ca sa-si cumpere o paine, si ei ar da orice ca sa fie alaturi de ei parinti lor, iar tu te-ai saturat de ei.Sunt parintii tai sai ar trebui sa-i iubesti, pentru ca ei te-au crescut, ei ti-au dat de mancare si tot ei au fost alaturi de tine la momentele cele mai grele.Fiecare om greseste, la fel si parintii tai. A gresi e omeneste. Poate au un motiv ca sa se poarte astfel cu tine. Vorbeste cu ei si incearca sa-i vezi ce-i deranjeaza... poate au probleme de serviciu si nu vor sa ti le zica tie, nu stiu.In orice caz, parintii ar trebui sa fie cei mai buni prieteni ai tai, si sa nu crezi asa. Poate mai incolo o sa-ti para rau pentru ce crezi acum, si o sa fie prea tarziu pentru regrete.
Succes
fundita, plz?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnisoara sau cavalere, dar parintii nu ni alegem, ei ne'au adus pe lume.Respectai,ca vei avea si tu copii, cert eu am 3, si vei vedea cum este sa nu te respecte.Ai rabdarea si bunavointa sa ii intelegi. Ei te iubesc, si'ti vor fi alaturi atunci cand iti va fi greu.Considerii prietenii si exact, cum se numesc parintii tai! Nu-ti fie rusine cu ei, gandeste'te ca viata e scurta, vei creste si ei nu vor mai fi tineri.Gandeste bine, de cine vrei sa te inlaturi si de cine vrei sa te alaturi.Iti doresc sa-ti fie bine, cat si lor!

| bombonik44 a răspuns:

Cel mai simplua ar fi ca u sa le arati cat de bine trebuie sa se comporte, raspunsul:foarte usor, faci in asa fel incat ei sa realizeze cat de pretios/a esti u cu adevarat. daca ar realiza asta nu ai mai avea probleme/am testat pe pielea mea si a mers/

| barbiegirl16 a răspuns:

Fii mai intelegatoare cu eihappy
ajuta-i la orice, nu are rost sa pleci pentru ca, o sa-ti fie dor de ei si dupa aia o sa-ti para raw` straight face