| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai pot. Mie rau, simt ca nu mai pot sa respir. Dupa ce scriu o propozitie ma opresc sa respir.Nu mai pot plang prea mult. Acum sa va spun de ce :Fratemiu mereu da in mine si taicamiu ii ia apararea si zice ca cica e numai din vina meacrying(numai pot deci nu mai pot mie rau nu mai pot practic ma doare inima fizic vorbind.Acum eu eram in hol fratemiu se imbraca si eu mergeam spre maicamea si bou de fratemiu m-a tras si m-a impins si m. a mai si strans tare de incheietura si a plecat.Mama s. a dus la bucatarie (era si tata) si am zis :Uite mama ce mi. a facut dobitocu asta, si tata a inceput sa urle la mine ca cica din vina mea si dupa a inceput mama sa schimbe subiectul ca cica nu mananc mancare si ca nu mananc destul(pentru ca azi nu am mancat decat 2 sandwich-uri )si i.am zis ca cica de ce Andrei mananca in fiecare seara de la Andos (si tata cica nu e adevarat da este findca el ca sa ajunga in camera la el trebuie sa treaca prin camera mea si il vad ca are ), si tata cica pai el are bani(la care eu ma gandesc ca daca vine mama ii zic : na mama daca nu aveti bani ma duc eu la cersit sau la unu cu bani). Si nu mai pot imi tremura mana nu pot sa respir si plang de 2 ore ce sa fac?
Sunt convinsa ca am multe greseli de ortografie va rog sa ma scuzati dar nu mai pot mie rau si imi mai si vine sa vomit nu mai pot mie rau simt ca morcrying
deci serios temur toat mie rau si nu stiu ce sa faccrying

Răspuns Câştigător
| BiwCupcake a răspuns:

Du-te la mama ta [ea pare sa fie mai intelegatoare] si spune-i tot ce ai pe suflet, ce te supara si stareaq pe care o ai tu. astfel daca va intelege poti sa o rogi sa vb cu tata si fratele tau sa vedem ce e de facut.

daca nu intelege chiar nimeni ai putea sa te duci la un psiholog [al scolii], la niste rude mai apropiate in care sa ai incredere...
trebuie sa iti ia inima in dinti si sa faci aceasta chestie, caci, daca nu, risti sa ai traume sau depresii in cel mai rau caz sad

ei bine... sper ca te-am ajutat si sa te faci bine :-

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu parinti mei au bani doar pentru eicryingnu mai pot deci va rog ajutati-ma ca nu mai rezist

| BoOgGhHyY a răspuns:

Pai cred ca tatii tin mai mult la baieti decat la fete si nu cumva fratetu ii mai mic decat tine? si pentru asta lui ii ia apararea

| BoOgGhHyY a răspuns:

Pai sincer cred ca tatii tin mai mult la baieti si nu cumva fratetu ii mai mic decat tine? da mergi la maicata si arata-i ca tremuri si etc. poate te intelege macar ea.sincer as face orice sa te ajut

| stefanutza27 a răspuns:

Hai sa rezolvam problema cu parintii si fratele. Incearca sa porti o discutie calma si civilizata cu fratele tau. Incearca sa aflii de ce te loveste, poate si el are probleme in viata lui de care tu nu stii. Daca nu merge atunci fa-i niste poze cand mananca de la Andos si arata-le mamei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă să te calmezi, ești nervoasă și de aici ai starea de agitație în organism.
Mănâncă ceva și bea un ceai cald de tei, te va liniști!
Pa, pa.

| dilayla a răspuns:

Draga mea! cati ani ai? si punete si tu bine cu mama ta, asa i-ti va lua apararea, ca vad cum tatal tau, nu prea e tata! deschide-ti inioma fata de mama, si cerei ajutorul, ca mama o sa te ajute, Cat despre desteptul de frate, ignora-l cat de mult, nu apela la el pentru nimic, arata-i ca nu-i te intereseaza persoana lui. aaaaaaaaa! si absolut sigur, nu-i arata ca te afecteaza comportamentul lui, posibl el face astea intentionat, vede ca te doare. Incearca, ce te costa? nimic.bafta. pup si fii tare nu te lasa, arata ce poti.

| Roxanne1234 a răspuns:

Ii foarte grav daca nu ii intereseaza pe parinti... daca fratetau te loveste la inima de mai multe ori sau si asa la coaste sau in stomac ii clar ca incepi sa simti greturi.si sa te doara toate.atata sper sa nu ai probleme cu inima. ca daca ai probleme cu ia nu mai poti sa fugi tare.si chestii grele...ar trebui sa vb cu un doctor.

| KittyPinker a răspuns:

Eu am o idee. ce zici sa filmezi cum poti pe tel cum vrei sa filmezi ca te loveste sau sa incerci sa dovedesti ca nu e vina tah. sau pentru. o zi prefate ca te intelegi, ca i ceri scuze, etc. spune-le si ca nu mai suporti etc.
si du-te si mananca ceva si linisteste-tewinking te pup:*

| briana a răspuns:

In primul rand incearca sa te relaxezi. Cand crezi ca poti sa discuti cu mama ia-o in dormitor si spune-i ce te doare. Spune-i ca nu mai poti trai asa, ca simpti ca cedezi pshihic si te afecteaza si fizic. Ca te-ai saturat sa se ia tot timpul fratele de tine fara motiv si tata sa spuna mereu ca e vina ta. Ca la varsta voastra ar trebuie bui sa va intelegeti dar voi parca nu ati fi fraty. Ca tata nu te intelege ca vrei sa vb cu el dar nu ai ciuraj. Te trateaza ca si cum nu ar fi tatal tau. Aduo pe mama de partea ta spune-i ca vrei sa discuta cu tata. Dupa 2/3 zile intreaba daca a vb cu tata si apoi du-te sa vorbesti tu cu el asa cum ai facut cu mama.

| Awndre a răspuns:

Asa ma certam si eu cu fratemiulaughing aveam vreo 12 ani. el 17 si asa ma enervam si eu.si plangeam.si suspinam.ai mei ziceau ca imi trece. si asa si era. eram o ofticata. Plangeam de ciuda. pentru ca el era mai mare, ai mei nu-i mai spuneau nimic.ca deh.imediat era major iar eu tot timpul eram devina. Acum totul s-a schimbathappy. rabdare!

| ELLSSA a răspuns:

Nu inteleg comportamentul lor.De ce te fac sa suferi atat de mult si te marginalizeaza?
De mica tot patesti asa sau doar de ceva vreme? Si pana acum nu ai reusit sa vorbesti cu mama ta sa ii explici situatia. E mama si ar trebui sa fie mai apropiata de tine si sa simta cand nu iti este bine si suferi...
Ai grija de tine!

| iuliamo a răspuns:

Pai depinde de cati ani ai... te poti duce la un psiholog, iar acela sa apeleze la directia de protectie a copilului! te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ioana ai mare grije pentru ca poti ajunge la caderi de calciu spasmofilie, artimie depresie si pot continua cu exemple la nesfarsit...ia-ti inima in dinti si stai de vorba cu parintii mergi la medicu de familie fa un tratament de Magneziu+B6 fructe si legume si evita disputele ocolestele fa sport acupati timpu ascultand muzica preferata si fi tare pe pozitie...(poti bea ceai de valeriana, ciocolata ajuta mult apa cu zahar sau un lichid dulce chiar si un pahar cu apa 2 ajuta atunci cand ati este rau) multa sanatate si nu uita vorbeste cu parintii.