| Pikachoo->Ana a întrebat:

Am nevoie de ajutorsad
Astazi am fost prin oras cu mama, tata si fratemiu mai mic sa ne luam haine de scoala.Si cand am probat o camasa, am zis ca ma mai uit.Pantofi nu am gasit, erau doar 2-3 modele, au zis ca mai aduc.
La trening am probat cateva, si fratemiu mai mic a probat si el.Si era acolo un barbat si o femei care se ocupau de clienti.Pe mine ma servea barbatul, iar restul se ocupa de fratemiu. A probat o gramada de treninguri, dar nici unul nu a zis nimic.Si eu parca nici nu eram acolo.Si cand am zis ca imi vine prea stramt, sau ca e prea gros se strambau, tata a zis sa mergem mai repede acasa ca s-a saturat de stat in picioare si ii e foame.Si m-am suparat si am zis sa mergem.Fratemiu sia luat tot ce ii trebuie, eu nu mi-am luat nimic.
Si astazi la masa mama a inceput sa imi reproseze ca astazi a zis o vanzatoare ca sa stau dreapta,. lucruri prostesti.Si a inceput sa tipe la mine, si am plecat de la masa.
Acum, pe seara stateam la televizor si dintr-o data a inceput sa-mi zica ca sunt grasa, ca nu o sa imi gasesc haine pentru scoala, ca nu am vointa(m-am apucat sa alerg si sa tin o dieta, dar dieta nu am mai putut sa o tin, eu trebuia sa mananc legume, fructe, fara dulciuri, fara paine, fara suc, si nu puteam cand ei mancau la masa cartofi prajiti, friptura, iar de alergat a fost foarte cald si acum numai am nici cu cine sa alerg)ca eu numai imi gasesc haine ca sunt grasa, cea mai grasa din clasa.Si m-a facut sa ma simt oribil, am inceput sa plang si am venit la calculator.Cand m-a vazut ca plang a inceput sa zica ca na vrut sa zica asta, ca glumea.
Si nu e prima data cand imi zice asta, de fiecare data cand imi cumpar haine, acelasi lucru.SI acum plang, dupa o ora.crying
La 18 ani am de gand sa ma mut de acasa, sa imi gasesc o slujba. Pur si simplu nul mai suport pe fratemiu si pe ei. El e copilu lor, eu parca nu as fii.
Ce ma sfatuiti? Dau funditacrying

Răspuns Câştigător
| BuburuzZzu` a răspuns:

Asa zic si ai mei ca sunt grasa ca...oh go on
Nu o asculta pe maicata [ daca tie iti place cum arati]Iar in legatura cu fratitu oh go on e si el mai mic... Mai alintat. Parintii tai gandesc ca esti destul de mare sa intelegi...
Oricum spor la shopping.
A si apropo: nu`i doresc mamei tale sa mearga cu mine la cumparaturi.winking

2 răspunsuri:
| Ioana_2793 a răspuns:

Hey!

Nu o lua in seama.Era nervoasaoh go on.
Si daca tu esti grasa, nu cred ca ar trebui sa ii pese.Ar trebui sa te accepte asa cum esti.Doar esti copilul ei!
Incearca sa vorbesti cu ea, sa ii explici ca nu iti convine.

Si in legatura cu fratele tau... E mai mic.Are nevoie de mai multa atentieoh go on
Nu trebuie sa te consumi pentru asta...

Bafta!>big grin