| Pavel_GC_1969 a întrebat:

deci, nu stiu ce sa mai ma fac...Ieri mama mea a plecat la plimbare si eu n-am vrut sa merg si din cauza aceasta parinti [in afara de tata, care e plecat] sunt suparati pe mine. dati-mi si mie niste sugestii prin care pot sa fiu iertat. Mentionez 2 lucruri: ca de maine vreau sa merg la antrenament la fotbal si situatia e nasoala si nu stiu cum s-o scot la capat. Ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti dau sugestiile mele, daca o sa te ajute, o sa te ajute, daca nu, nu. Ii cer scuze la mama ta ca nu ai vrut sa mergi afara si ii spui ca maine trebuie sa mergi neaparat la antrenament, ii zici ca e ceva foarte important si ii promiti ca data viitoare cand te va chema sa iesi cu ea, te vei duce, nu mai faci din nou aceeasi prostie, oricum e mama ta, si daca se supara pe tine, tot te iubeste, stai linistit.

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Parintii! Citi parinti ai tu, daca toti in afara de tata sint suparati pe tine? Ar fi cazul sa mai asculti d mama ta, iar daca tot nu mergi la plimbare, macar mai deschide o carte de gramatica.

| Pavel_GC_1969 explică:

Vreau sugestii care sa functioneze