| ZambesteRoxyTeIubeste a întrebat:

Buna Dragilor! Am nevoie urgenta de ajutorul vostru! puppy dog eyes eu si cu prietenul meu aveam 2 luni si jumatate impreuna, sambata am vorbit mai toata ziua la telefon, ne-am trimis mesaje, nu aveam nimic..nu eram certati, nu nimic, pe la 7 si ceva a fost ultimul apel in care mi-a spus ca ma pupa si sa fiu cuminte, apoi pe la 8 l`am sunat sa-i spun ca nu imi merge internetul si mi-a spus ca s`a gandit mai bine si ca vrea sa ramanem prieteni buni, si sa nu ma supar pe el crying. am incercat sa-l intreb ce la determinat sa ia aceasta decizie si mi-a bagat un banal lucru ca am vorbit eu cu un tip pe mess..de fapt din lucrul acesta ne certasem in urma cu o saptamana, iar sambata mi-a zis ca nu poate trece peste acest lucru. apoi duminica ne-am intalnit si i-am dat un tricou, care trebuia sa i`l dau si mi-a zis ca il ia doar daca ma duc sa imi dea si el ce mi-a cumparat si am refuzat, si mi-a zis sa mai stau 5 minute cu el, am stat apoi el s`a dus acasa, eu am plecat intr-un loc al meu..in spate la club, practic acolo ma descarc eu, si mi-a trimis un mesaj spunandu`mi sa o iau ca pe o mica pauza si ca ma adora. apoi i-am zis ca in pauza asta sigur va cunoaste alta fata si mi-a zis ca nu este adevarat, ca el vrea sa puna lucrurile cap la cap si sa se calmeze, era aproape ora 12 si m-a intrebat ce fac si i-am zis ca sunt in spate la club si a coborat in jos, la club dupa mine sa ma duca acasa zicandu`mi ca e prea tarziu la ora aia sa stau pe afara..de atunci nu am mai vorbit nimic, apoi am intrat azi pe facebook si am sters pozele cu noi, si mi-a lasat un mesaj " de ce ai sters pozele cu noi 2? " si nu i-am raspuns nimic, si m`am uitat iar pe fb lui iar el nu a sters poza cu noi.ce pot sa inteleg? oare mai vrea o relatie cu mine, sau ce are de gand? ma pune la incercare cu ceva? sau..va rog sa ma ajutati nu mai stiu ce sa cred..kiar tin la el sigh [Ofer Fundita] Si skuzati ca am scris atat, dar am vrut sa stiti toate amanuntele.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Problema e la tine si nu la el! Tu il provoci si vrei sa nu aibe nici o reactie! Daca nu ar avea,ai zice ca-i indiferent, daca o are, ce are cu tine! Nu stiu cati ani ai, dar esti imatura in notiuni ce tin de relatia de cuplu! Cand iubesti, nu te joci cu sentimentele celuilalt!

| UbexFlo a răspuns:

Poate are o iesire nervoasa si poate chiar te iubeste si tine la tine si vrea sa treaca peste chestia aia cand ai vorbit tu cu altul pe mess in timp ce luati o pauza ca sa nu te faca sa suferi si mai mult.Eu cred ca e o decizie bune pentru voi.happy
Atata timp cat are grija de tine, cat tine pozele cu voi, iti spune ca te adora...Eu cred ca trebuie sa-i arati cat de mult il iubesti si totul va fi bine.

| ghinionistul112 a răspuns:

Surioara draga, Ia-o mai usor, ca dragostea nu se face cu de-a silea! eu spun sa te calmezi, sa te gandesti de sute ori inainte sa mai ai o relatie cu el... El te pune la incercare si sa vada daca esti fidela sau in cel mai rau caz, este unsemn ca vrea sa se desparte de tine sistematic... Recomandarea mea este sa stai de vorba cu parintii tai si cu prietenii tai si ai lui! si cand este sa aflii ceva, Nu ezita si fa cum iti va dicta inima si sufletul! Dar fii prudenta totusi!

| emag a răspuns:

Poate l-a deranjat foarte mult sau poate a fost doar o scuza, vorbeste cu el

| luisanamy a răspuns:

Chiar te iubeste, lupta pentru voi.

| Sfinnx a răspuns:

Fiecare persoana are sentimentele sale. Unii trec mai repede peste unele lucruri, altii mai greu. Daca tu crezi in el, si simti ca te iubeste poate ca asa e.
Tine o discutie cu el legat de acest lucru, spune-i ca acel baiat cu care ai vb e doar un prieten si nu are de ce sa isi faca griji pentru ca tu esti doar al lui si nimeni nu o sa te ia de langa el.Asa e in dragoste, mai exista certuri. daca nu ar exista nu ar exista iubire. Poate simte si el nevoia sa faca o pauza. uneori toti avem nevoie.In locul tau nu as fii stersacele poze, iar daca nu te iubea, parerea mea, nu te`ar fi intrebat dc ai sters pozele puppy dog eyes. totusi, daca nu vrei sa se termine ce a fost intre voi, ar fi trebuit sa lasi lucrurile asa cum erau.
Nu prea stiu ce sa mai spun, dar sper sa va impacati!:* succes! paa:*

| FUckusuia a răspuns:

Of of fetele astea cat gresesc si nu vad unde, referitor la ce ai scris nu cred ca cineva ti-ar putea scrie ce trebuie sa faci sau nu stiu ce, tu ar trebui sa faci ce simti si sa te gandesti de 2 ori la cea ce faci si ce spuiwinking

| dycapryo a răspuns:

Lasa-l nul mai cauta tu daca te iubeste cu adevarat te cauta el chiar daca despartirea doare, sa nu crezi ca daca te iubeste cu adevarat te va lasa pentru alta... tinand cont de faptul ca sunt numai doua luni de cand sunteti anpreuna poate tu ai fost doar o aventura