| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea este cam lunga, dar va rog sa ma ascultati. M-am despartit de prietenul meu de 3 saptamani. El nu prea imi dadea atentie si i-am spus acest lucru, l-am intrebat daca vrea sa ne despartim dar a spus ca nu. Au urmat 3 zile in care am vorbit doar de 2 ori, iar apoi nu a mai dat nici un semn de viata. I-am trimis un mesaj in care i-am spus ca daca vroia sa ne despartim trebuia sa imi spuna, nu sa faca asa, iar el a raspuns tot printr-un sms zicand ca ii pare rau, dar nu poate sa tina la mine.
Oare ce l-a determinat sa faca acest lucru, de ce nu mi-a spus atunci cand l-am intrebat?
mai sunt sanse de impacare?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ti-a spus cand l-ai intrebat pentru ca era nesigur. Nici el nu stia raspunsul pe care il cautai tu. S-a gandit mai bine si s-a hotarat ca mai bine pune capat. Probabil tine la tine dar cauta in relatia lui chestii pe care nu i le poti oferi tu. Nu trebuie sa te simti vinovata si nici el nu e vinovat pentru ca a fost dragut si ti-a spus. Incearca sa vorbesti cu el si roga-l sa iti spuna sincer motivele. Daca a evitat sa iti vorbeasca inseamna ca probabil nu si-ar fi gasit cuvintele atunci. Afla motivele exacte si apoi vezi ce e de facut.

| catthshshshs a răspuns:

Era nesigur pe ce simte. Sincer eu nu vad sanse de impacare. Si eu am trecut la un moment dat prin ceva asemanator si sincer regret ca m-am tinut dupa respectivul in zadar.

| tyana a răspuns:

happytipic lasilor! Se ascunde in spatele telefonului si a tacerii sa iti dea de inteles ca nu mai merge, pentru ca tu, ca o fata isteata ce esti si cu bun simt sa pui capat relatiei.
Nu mai ramane nimic de facut decat sa ridici fruntea sus si sa mergi mai departe.Ai mai mult caracter decat un frustrat care nu e in stare sa-ti spuna in fata exact ce simte.Nu te mai gandi la sanse pentru ca finalul va fi acelasi si tot tu vei avea de suferit!

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu stiu asta numai el stie cum dc sau pentru cine tea parasit totusi incearca sa vb cu el si cerei macar o explicatie pentru ca o meriti

| zuzulica a răspuns:

Nu sunt sanse de impacare si chiar dc ar fi nu ar dura mult
nu a avut curaj sa iti zic in fata ca numai vrea
ci a lasat ca indiferenta lui sa iti dea de inteles asta si sa pui tu capat relatiei
da tu cum nu ai facut-o nu a mai dat nici un semn stiind ca u iti vei da seama ca numai vrea nic de la tine

| micheilla a răspuns:

Dar el are pe alta? incearca sa fii mai tandra si sa-l iubestia mai mult incearca sa ai o discutie cu iel si poate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, nu ti-a spus fiindca se gandea ca, noh, hai sa o enervez putin,,,,, si cred ca nu mai sunt, daca ti-a spus ca nu te iubeste.:-|

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce l-a determinat sa faca lucru' asta ...pai atata timp cat a a vazut ca tu incepi sa tii la el si el nu poate, a facut exact ce trebuia.Nu ti-a spus pentru ca scuze, dar i-a fost mila, ia parut rau, numai incerca nu are rost, mai bine distreaza-te ca de relatii d elunga durata ai timp

| Cineva_1522 a răspuns:

Odata ce v-ati iubit nu va puteti uitahappy

| vampire22 a răspuns:

Prietenul meu a facut asa ceva atunci cand a incercat sa ma insele cu una din prietenele mele.Atunci cand l-am intrebat daca vrea sa se desparta de mine a zis ca nu, si daca era ceva ma anunta, dar la toti ceilalti le zicea ca ne-am despartit si asa mai departe.Nu stiu ce gandeste ca sa stiu ce l-a determinat sa faca asta.Sunt foarte multe motive, dar cu siguranta nici el nu stia ce vrea atunci cand ti-a raspuns la intrebare.Este posibil sa-ti fi zis asta ca sa te faca sa-l palci si mai mult pentru ca despartirea sa fie si mai grea.Se pare ca e un las.Nu pot intelege tipul acesta de oameni.