| ZambesteRoxyTeIubeste a întrebat:

Buna Dragilor! Am nevoie urgenta de ajutorul vostru! puppy dog eyes eu si cu prietenul meu aveam 2 luni si jumatate impreuna, sambata am vorbit mai toata ziua la telefon, ne-am trimis mesaje, nu aveam nimic..nu eram certati, nu nimic, pe la 7 si ceva a fost ultimul apel in care mi-a spus ca ma pupa si sa fiu cuminte, apoi pe la 8 l`am sunat sa-i spun ca nu imi merge internetul si mi-a spus ca s`a gandit mai bine si ca vrea sa ramanem prieteni buni, si sa nu ma supar pe el crying. am incercat sa-l intreb ce la determinat sa ia aceasta decizie si mi-a bagat un banal lucru ca am vorbit eu cu un tip pe mess..de fapt din lucrul acesta ne certasem in urma cu o saptamana, iar sambata mi-a zis ca nu poate trece peste acest lucru. apoi duminica ne-am intalnit si i-am dat un tricou, care trebuia sa i`l dau si mi-a zis ca il ia doar daca ma duc sa imi dea si el ce mi-a cumparat si am refuzat, si mi-a zis sa mai stau 5 minute cu el, am stat apoi el s`a dus acasa, eu am plecat intr-un loc al meu..in spate la club, practic acolo ma descarc eu, si mi-a trimis un mesaj spunandu`mi sa o iau ca pe o mica pauza si ca ma adora. apoi i-am zis ca in pauza asta sigur va cunoaste alta fata si mi-a zis ca nu este adevarat, ca el vrea sa puna lucrurile cap la cap si sa se calmeze, era aproape ora 12 si m-a intrebat ce fac si i-am zis ca sunt in spate la club si a coborat in jos, la club dupa mine sa ma duca acasa zicandu`mi ca e prea tarziu la ora aia sa stau pe afara..de atunci nu am mai vorbit nimic, apoi am intrat azi pe facebook si am sters pozele cu noi, si mi-a lasat un mesaj " de ce ai sters pozele cu noi 2? " si nu i-am raspuns nimic, si m`am uitat iar pe fb lui iar el nu a sters poza cu noi.ce pot sa inteleg? oare mai vrea o relatie cu mine, sau ce are de gand? ma pune la incercare cu ceva? sau..va rog sa ma ajutati nu mai stiu ce sa cred..kiar tin la el sigh [Ofer Fundita] Si skuzati ca am scris atat, dar am vrut sa stiti toate amanuntele

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

El se poarta foarte frumos cu tine! fa si tu chestia asta!
Nu cred ca vrea sa va desparti-ti de vreme ce continua sa te caute,sa aiba grija de tine,chiar l-a deranjat ca ai sters pozele!
Continua sa vorbesti cu el! poate vrea un timp, poate te iubeste si chiar l-a durut ca tu vorbesti cu altii pe mes!
E barbat, esti a lui laughing!
Ai rabdare, lasa-i timpul lui, iar tu intre timp iesi cu prietenele si nu suferi te vei impaca cu el cat de repede!
Succes si sper din suflet sa te linistesti!

| Noone4u a răspuns:

Probabil ca asa cum a spus si el trebuie sa puna lucrurile cap la cap dar nu e exclus ca in aceasta pauza sa gaseasca pe altcinea. Dar daca te iubeste sigur nu va avea ochi pentru alte fetehappy Oricum stai linistita, timpul le rezolva pe toate!

| rikkimady16 a răspuns:

Intreba-l simplu ce se intampla. explica-i ca tu nu poti sa stai asa in doua, sa te gandesti toata ziua oare mai vrea, oare nu, oare ce are, oare ce nu are, daca ii pauza, daca ii despartire. Lamuriti lucrurile! roaga-l sa iti explice ca nu intelegi, sa stii si tu ce sa faci, daca sa te mai gandesti la el sau daca sa incerci sa il uiti. Nu stiu de ce va complicati atat? nu vreau sa te cert dar chiar crezi ca pe TPU vei gasi raspunsul la intrebarea ta, sincer, stai un pic si gandeste-te. Intreba-l pe el, nu pe noi. spune-i ca esti derutata, ca nu sti ce vrea sau ce nu vrea. explica-i lui cum te simti, nu noua. pot sa fie 50 de oameni carora li se pare ca el mai vreau sa fie cu tine dar el de fapt sa nu mai vrea nimic. nimeni nu stie ce crede el, ce gandeste doar tu poti sa afli. serios, intreaba-l pe el ce vrea de la tine sa daca mai vrea ceva... sper ca te-am ajutat, bafta:*

| VictorVictoras a răspuns:

Eu cred ca ar vrea sa mai fie cu tine din ce spui cred ca si tine la tine, cred ca tu te-ai cam pripit cu decizia de a sterge pozele... poate ca trece printr-o perioada mai putin buna si poate are unele probleme de care nu vrea sa-ti vorbeasca pentru a nu te incarca si pe tine cu ele... ei zic sa ai rabdare si sa vezi cum vor decurge lucrurile.

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru VictorVictoras):

Iti multumesc mult puppy dog eyes Sper sa fie cum zici tu sigh...

| VictorVictoras a răspuns (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Mai eu asta cred si din ce spui tu chiar tine la tine si poate este si gelos, sti cum este nu poti sa nu fi gelos daca iubesti, si cred ca l-a deranjat faptul ca ai vorbit cu acel baiat si poate nu-i inspiri incredere si s-a gandit ca sa luati o pauza sa vada cum ii va fi si lui si zice poate daca vei vorbi si mai tarziu cu alt baiat, ia si vorbeste cu el si oferei incredere si siguranta ca este singura persoana care te interseaza cua devarat si cred ca va fi bine.

| AndreeaDeiia a răspuns:

Pai poate a fost gelos ca ai vorbit cu alel '' tip '' stii cum este cand te prinde gelozia straight face, si mi se pare foarte pripita decizia de a sterge pozele cu voi... eu cred ca vrea doar o pauza, ca sa vaa daca nu ai nimic cu acel '' tip'' poate te pune la incercare big grin. dar cred ca te iubeste si isi va da seama ca si tu il iubesti, si ca nu ai avut nimic cu acel tip :*. Iar atunci totul va reveni la normal. Sa ne anunti, daca va'ti impacat. sper sa fie asa.

| ZambesteRoxyTeIubeste explică (pentru AndreeaDeiia):

Da, am sa va anunt :* si eu sper sa ma impac cu el puppy dog eyes

| paulinhio a răspuns:

Buna ZambesteRoxyTeIubeste!
Poate trece printr-un moment mai prost si crede ca nu este necesar sa te faca sa suferi si tu. Lasa-l un timp sa se calmeze sa isi rezolve problemele sau ce are el de rezolvat, iar daca te iubeste cu adevarat o sa te caute din nou si o sa iti ceara iertare pentru cuvintele si momentele in care sa comportat urat cu tine.
Iar daca nu se intoarce la tine dupa ceva timp atunci inseamna ca in viata lui a aparut o alta fata si ca vrea sa te uite.
Sper sa va impacati :*:*

| Bitsuuuuuuu a răspuns:

Eu zic sa gasiti o cale prin care sa va impacati...nu stiu exact ce gen de baiat este acesta dar din descrierea ta am observat k este un baiat amabil si nu cred ca isi bate joc de tiinee.app vorbeste cu el si incearca sa il crezii. poate vrea o pauza pentru ca are o problema, incearca sa aflii care e aceea problema... oricum staii chill va impacati voii:**:** Funda?happy