| iulia0514 a întrebat:

Bună dragilor!
Azi va pun o întrebare mai altfel!
Doamnelor/domnilor ați face schimb de sarcini cu partenerul/partenera pentru o săptămână sau chiar o lunahappy
Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastrehappy

55 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as avea de ce, eu impart sarcinile zilnice cu partenera.

| Frank51 a răspuns:

Ai greșit secolul, dacă întrebai asta mai demult ar fi fost interesant.

| Dismally a răspuns:

Daca te referi la sarcinile "clasice", da, de ce nu? La mancare chiar ma pricep foarte bine, la cumparaturi, spalat haine etc nu e greu, curatenia nu prea imi place dar o fac si pe aia, nu mai am de ales big grin

| Trixt3r a răspuns:

Sarcini casnice?

Eu de ani buni spăl, gătesc și fac curat de unul singur, nu vad ce ar fi asa de ieșit din comun, nu as intra în relație doar sa-mi trimit partenera la cratiță și sclavie casnică.

| carevaescu a răspuns:

Daca ar avea partenera sarcini, ar fi bine. Concluzioneaza cum poti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ar fi o experienta interesanta, însă depinde acum câte din sarcinile partenerului le poți îndeplini pentru ca locul de munca spre exemplu trebuie sa ai totuși o calificare în acel domeniu cu atât mai mult dacă este unul greu și riscant

| Freya1 a răspuns:

Ba da.La mine partenerul mi-a preluat sarcinile în ultima vreme și se plânge mereu laughing.Eu încă nu am avut ocazia.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La mine in casa eu nu am sarcini, de sarcini se ocupa menajera mea

| cristi202 a răspuns:

Nuuu! Cu mine la cratiță am muri amindoi de foame. laughing

| Darius50boss a răspuns:

Da dacă este cazul

| Hammurabi a răspuns:

Pentru mine e puțin cam dificilă întrebarea.
Pentru că nu am nici un fel de sarcini casnice.
Și nici ea.

| iulia0514 explică (pentru suntserios):

Perfect! happy

| iulia0514 explică (pentru Frank51):

De ce, crezi ca în ziua de azi nu mai sunt bărbați care sa creadă că locu femei îi la cratiță?

| iulia0514 explică (pentru Dismally):

Perfect! Te-ai gândit vreodată cum ar fi sa mergi și la lucru în ei?
Noi vrem sa facem un experiment propus de un coleg care se tot plânge ca ce bine o duce nevastă-sa care sta cu copiii acasă si a întrebat dacă suntem de acord sa vina ea in locul lui la lucru și el sa stea acasă cu copiii, eu cred că rezista vreo 3 /4 zile din orgoliu, e greu sa ai grija de 3 copiii mici doi au sase luni și cel mare 2 ani și ceva, mai ales ca el nu prea are de lucru pe aici find șofer
Tu ce crezi cât va rezista?

| iulia0514 explică (pentru Trixt3r):

Perfect înseamnă că cine îți va fi parteneră va avea noroc!

| iulia0514 explică (pentru carevaescu):

Pot ajunge la mai multe concluzi dar sincer nu am de gând sa scriu nici măcar una dintre ele pentru că e strict problema ta happy

| iulia0514 explică (pentru anonim_4396):

Acum unde se poate normal ca nu ai pune o femeie sa sudeze sau sa toarne beton, etc.

| iulia0514 explică (pentru Freya1):

Perfect să mă ți la curent vreau sa știu cum a fost sa ii preiei sarcinile lui happy

| iulia0514 explică (pentru cristi202):

Nu cred happy exista macaroane și brânză, și o grămadă de sortimente de mâncare semi -preparatăhappy

| AliGab a răspuns:

Adica sa poarte el sarcina din pantecele meu? Nu ca nu m-as amuza sa il vad cum face fata greturilor sau caratului burtii de colo-colo, dar mi-e imposibil :-))

| iulia0514 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Fa schimb cu ea atuncihappy ar fi o experienta noua pentru tinewinking

| iulia0514 explică (pentru Hammurabi):

Atunci faceți schimb de joburihappy

| iulia0514 explică (pentru AliGab):

Nu! Ma refeream la sarcinile căsnicie cele de zi cu zi! Sincer chiar îmi pare rău pentru bărbați ca nu pot simți cum se formează o noua viață în interiorul lor e ceva magic și din păcate ei sunt privați de acest lucru magnific!

| Frank51 a răspuns (pentru iulia0514):

Că suntem în 2023... E la mintea cocoșului de ce cred asta...

| carevaescu a răspuns (pentru iulia0514):

Realmente nu cred in "sarcini". E 2023, pana la urma, modelele vechi sunt, well, invechite.

Dar in fine, care e scopul real al intrebarii tale? Evident e irealist ce propui

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru iulia0514):

Nu multumesc

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Hammurabi):

Bravo fratee barosaneee, luau exemplu băieți/bărbați!

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Depinde in ce domeniu lucreaza, e posibil sa nu ma pricep si nu am cum sa merg in cazul asta happy Nu stiu dar va avea de lucru cu 3 copii big grin

| iulia0514 explică (pentru Dismally):

Luni începe cu toții suntem curioși cum se va desfășura micul nostru experimentlaughing Am cumpărat azi o carte scrisa de Jhon Saul acum sunt nerăbdătoare sa vad dacă o să-mi stârnească interesulhappy

| iulia0514 explică (pentru carevaescu):

De ce irealist? Am pus întrebarea pentru că am auzit multe cupluri care se cearta pe tema asta și părerea mea este ca un schimb de sarcini ar fi bine venit în cuplu pentru că asa va înțelege fiecare cum e sa fie în locul
partenerului și își vor aprecia mai mult parteneri!