| IubesteEa a întrebat:

Buna am 8 intrebari 1.cum se comporta un baiat timid cu fata pe care o place, dar cu cele pe care nu le place? 2.de ce se spune ca ochii sunt oglinda sufletului cum vezi in ochii persoanei iubite ce simte aceasta pentru tine? asa eu am 15 si el 17 si il iubesc mult.e cam complicata povestea noastra,desi el mi-a zis ca nu ma mai place,duminica de ziua mea(stia ca e ziua mea a iesit), asa se uita la mine, mi-a facut cu mana l-am ignorat apoi cand am venit cu o fata el mi-a zis buna si mi-a zambit, apoi a zis ceva dar nu am fost atenta si iarasi mi-a zambit.M-am pus pe banca cu fetele si el tot se uita la mine incontinuu se uita zambea etc si i-a zis prietena mea sa ma pupe pe obraz 3.de ce? 4. ce credeti?(e mai timid din fire).A2a zi cand plecam acasa m-am dus sa vorbesc cu un baiat si el se uita la mine cand vorbeam cu ala 5.de ce? dupa a venit mai aproape am vorbit cu el si m-am uitat in ochii lui ii avea largi deschisi 6. ce insemna? apoi m-a intrebat daca plec si am zis ca da 7. de ce? si pe mess am facut noi o poveste a noastra de la melodia lui inna tu si eu...numai ca el mi-a spus asa :ca asa se va termina povestea noastra, apoi a zis numai am cuvinte doar te iubesc si punct iar cand l-am intrebat a negat 8. ce a vrut sa spuna? va rog raspunsuri serioase am mare nevoie de ajutor! dau funda la cel\cea care a raspuns la intrebari pe rand 1, 2.si cel mai bun raspuns! el nu a avut iubita deloc.

Răspuns Câştigător
| zbye a răspuns:

N-o sa-ti raspund la toate intrebarile, dar un lucru este sigur, te place mult. Un baiat timid incearca sa-i spuna unei fete ca o place mai pe ocolite, si daca este intrebat de fata respectiva daca o place, el neaga acest lucru. ORicum, te placeeee.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam multe intrebari.
1)Pai cu cele care nu le place cred ca ii sunt indiferente.Dar cu cea pe care o place cu siguranta vei vedea o schimbare radicala in comportamentul sau
2)Pai in ochi iti dai seama de starea sufleteasca
3)habar nu am
4)Ar trebui ca tu sa faci primul pas.
5)Gelozie
6)Ca te place
7)Pai ca sa stie sa mai deschida un subiect sau sa incheie...
8)Nu stiu sincer dar mai bine i-ai spune tu ca il placi si asta e...
App nu a avut o iubita ..asta nu conteaza sti cum e faza cu baietii timizi: Daca stai mai mult cu ei se obisnuiesc cu persoana ta si dupa se vezi ca majoritatea sunt super de treaba..Eu as spune sa faci primul pas tu..Nu ai nimic de pierdut..cred ca ai chiar de castigat

| Alis10 a răspuns:

1 Pai cred ca un baiat timid se comporta cu fata care o place cum l-ai descris tu in poveste, iar cu fetele pe care nu le place cred ca daca tot e timid nici nu prea le baga inseama sau nu le zambeste.
2Pai se spune asa fiind ca cand te uiti la acea persoana se vede cum il/o privesti si asta prin ochii tai.
3Creed ca voia sa vada daca te place, daca nu te pupa nu era mare lucru pentru el.
4 O fi timid pentru ca s-ar putea sa ii fie frica sa nu te piarda.
5 Pai poate nu voia sa fii cu acel baiat, ci cu el.
6 Ori te privea mai bine, ori nu prea insemni, cand esti indragostit te uiti cu ochi mici.
7 Poate nu voia sa pleci, voia sa mai vorbiti.
8 Poate nu era el.
Cand iti place de cineva trebuie sa simti ca poti sa-i spui orice lui fara sa rada sau sa spuna cuiva.