| Andreeasaawarya a întrebat:

Bună.
Duminica fac 18 ani și vreau să plec de acasă la prietenul meu(relație de 4 ani)
Știu ca nu e tocmai bine.
Dar, sincer, m-am saturat. Mama are probleme cu alcoolul iar tata e violent.
Am mai plecat o dată de acasă la 17 ani și am ajuns în centru. Am ales sa ma întorc la ei doar pentru ca nu am rezistat în centru.
Ce sa fac?????

Răspuns Câştigător
| fierdecalcat a răspuns:

Eu zic sa te duci la iubitul tau din cauza problemelor tale in familie
trebuie sa fii fericita pentru ca nu mai o viata ai!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numa sa nu te bata si ala sau sa te puna sa faci bani prin sex... de la romani te astepti la orice

| Freya1 a răspuns:

Gasesteti un loc de munca sa ai un salar iar daca tot nu se poate la ai tai du-te la el sau luati o chirie.
Da cel mai important, nu face copii acum si ia un loc de munca stabil. Daca vei face un copil la o varsta atat de mica si cu problemele tale nu te vei descurca plus ca te vei lega de el fortat si daca cumva nu va merge relatia banuiesti si tu ce nasol e sa ramai singura si cu un copil sau sa trebuiasca sa ii suporti orce de dragul copilului. Daca nu vei avea un loc de munca vei fi intretinuta de el iar daca nu va veti intelege nu vei avea unde sa te duci si sa te descurci.

| Mihai_Teo_1994_XLqN a răspuns:

La 18 ani nu mai ajungi în Centrul de Plasament, fiindcă devi majoră. happy