| vahahajnabs a întrebat:

Bună TPU.
Am si eu o poveste.
Deci eu locuiesc în Franța la moment, acum o luna si ceva am fost la Moldova unde e țara mea natală.Un baiat care are 15 ani si eu am 13, mi-a scris pe Instagram daca vreau sa iesim la o plimbare.Dar inainte ca eu sa ma mut în Franta eu locuiam in Moldova si eu si băiatul care mi-a scris ne uram, adica eu, ma numea urât..etc.Si când el mi-a zis daca pot sa iesim la o plimbare era joi si i-am zis ca o sa iesim duminica pentru ca atunci chiar nu puteam. Duminica când eu am iesit cu prietena mea in centru si ne primblam, mi-a scris el pe Instagram "unde esti" si eu i-am zis "prin centru"si el mi-a zis "asteapta-ma ca ma imbrac si vin si eu" eu am zis "ok". Intre timp eu si prietena mea ne-am mai întâlnit cu o fata si ne primblam si îl vad pe el ca vine, dar eu aveam emoții si nu prea voiam sa ma uit la el.El se apropie de noi si ne saluta, dar sa nu uit sa zic ca cu fata aia care ne-am întâlnit ea era cu prietenul ei, eu si prietena mea mergeam inainte si el si fata aia si prietenul fetei erau in urma noastră. Dupa care noi ne-am primblam toti 5 incolo încoace.Si ne-am mai întâlnit cu niste prieteni băieți, băieții zic "hai la discoteca" iar noi fetele am zis ca noi nu mergem ci ne ducem acasa, ei au zis ok. Dupa care ne-am dus toti noi inapoi prin centru unde era si discoteca. Acolo am mai stat putin de vorba toti si ei până la urma s-au dus la discoteca,dar el băiatul ăla care mi-a zis "hai la o plimbare" a rămas, eu eram emoționată si putin stresată, eu m-am îmbrățișat cu fetele si le-am zis "pa". Dupa care am rămas doar eu si el, noi am început sa ne plimblam, eu ma simțeam foarte stresată pentru nu stiam ce putea sa faca cu mine sau la ce se gândea el, in fine el ma intreaba "nu ți-i frig" i-am zis ca nu. Dupa care am mai vb etc..si am ajuns la un fel de bar vechi care acolo era întuneric,nu era nimeni si nici lumină nu era,el zice "hai sa intram aici" eu știind ca o sa urmeze ceva nu prea am vrut dar am intrat,acolo eu am început sa ma plimb si el stătea si se uita la mine,el imi zice "vino aici"eu rușinată m-am dus la el,ma privea in ochi si se apropia de mine, eu nu voiam sa ne sărutăm asa repede si l-am îmbrățișat, el m-a apucat de talie si m-a tras si na ne-am sărutat dar foarte putin, gen 10 secunde si iar ne-am îmbrățișat.Eu dupa aia i-am zis ca trebuie sa plec acasa,el m-a sărutat inca odata asa pe buze simplu si s-a dus,eu m-am dus acasa.A trecut ziua aia, iar apoi l-am mai văzut asa câteodată si se uita lung la mine dar nu zicea nimic si când eu ma plimblam cu fetele iar, adica a doua duminica,el si mulți alti băieți erau așezati pe scaun,eu il vad pe el ca se ridica cu mâinele in buzunar si vine spre mine si imi zice "buna seara", el poate a vrut sa ne sărutăm sau sa mergem undeva, iar eu știind ca curând trebuie sa ma întorc inapoi in Franța si nu voiam sa sufăr si i-am facut din mâna si m-am dus.De atunci nu ne-am mai vazut pentru ca eu am plecat si nici nu ne-am mai scris, dar mie inca imi sta gândul la el.Si vreau sa va intreb daca plec vara viitoare acasa si el vrea sa ne intâlnim din nou sau ceva de genu ce fac? Sau alte pareri despre toată situația asta
Multumesc❤️

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Îmi pare rău să-ți spun, dar e doar o copilărie tot ce ți s-a întâmplat. Cum a spus și "colegul meu", nu e normal să mergi prin discotecă la vârsta ta, și mai ales noaptea cu un băiat. Plus că te-a chemat odată afară, a fost nevoie de câteva ore și gata, v-ați și sărutat. Poate o să zici că avem noi minți "înapoiate", că așa-s vremurile acum, dar să știi că sunt cu câțiva ani mai mare decât tine.
Revenind la întrebare, nu are cum să fie ceva, poate doar așa niște ieșiri de-o vară. Din moment ce nici nu te-a mai contactat după, e clar că pentru el a fost doar o joacă.
Sfatul meu e să aștepți să mai crești, să te mai msturizezi, și vei vedea altfel lucrurile.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Clytia):

Asa, zi-le tu colega laughing

| Clytia a răspuns (pentru DoarBogdan):

M-am descurcat colegu' big grin
Deși ai răspuns înaintea mea și ai dat aceleași idei pe care le-aș fi dat și eu. laughing

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are rost, deși e de înțeles, e printre primele sau chiar primă experiență cu băieți, e normal să îți rămână mintea la el dar e inutil.

| darrio2007 a răspuns:

La 13 ani este doar o joaca de copii. Dar daca te-ai gandit sa mai mergeti si undeva, esti foarte naiva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce...

Nu o sa ma leg de varsta ta, adica 13 ani si de faptul ca nu am inteles daca esti baiat sau fata pana intr-un final, cand am inteles ca esti fata.
Dar stai, cum sa nu ma leg de varsta... ai 13 ani ce naiba, mergeti in discoteca si va sarutati asa... cu un copil cu care te vezi dupa nu stiu cat timp? Unde iti este demnitatea in toate astea? La 20 de ani ce o sa faci? Te saruti cu toata lumea pe strada?

Oh... lasand negativismele, dar totusi continuand cu ele, nu este bine ce faci, parerea mea. Ca raspuns la intrebare, desi nu stiu cat o sa conteze, pentru ca pe la varsta asta mentalitatea se schimba usor si pana peste 2 ani o sa uiti complet de acest eveniment, daca iti spune sa iesiti, faci ce vrei. O sa iesi cu el daca vrei, daca nu nu. Daca nu vrei nu poate sa iti faca nimic. Daca vrei, iesi si gata. Doar nu o sa iti zicem noi sa te impotrivesti dorintei tale sau ceva.

Nu e chiar normal ce ati facut voi pe acolo, dar ma rog. Asa este mai nou "moda".

Si nu voiai sa suferi? Adica cum sa suferi? Suferi pentru ca te saruta cineva si apoi nu te mai saruta si nu il mai vedeai? Asa faci si prin Franta pe acolo?
Una peste alta, sa stii ca peste cativa ani nu o sa iti mai amintesti de el sau probabil de alti baieti. In jurul varstei de 20 de ani o sa incepi sa te formezi ca persoana, o sa ai alte conceptii total, total diferite de cele pe care le ai acum, asa ca nu te atasa foarte mult de ceea ce simti acum, serios. Fiecare ne spunem ca nu suntem intelesi si astfel de lucruri, si eu aveam parerile mele pe atunci si nu mi le scotea nimeni din cap, probabil ca si la tine o sa fie la fel. Insa trebuie sa ai si tu personalitatea si demnitatea ta. Lasi orice copil sa te atinga? :/

| Andreeush a răspuns:

Dacă tu la 13 ani frecventezi discotecile atunci nu pot să am o părere prea bună despre tine.

| SuntAlexxa a răspuns:

Având în vedere că nu va scrieți, e clar că nu-i nimic serios, nu te mai gândi la el, a fost doar o joacă.
Găsește-ți un francez rolling on the floor

| vahahajnabs explică:

Menționez inca odat ca eu nu am fost la discoteca, adica băieții ceilalți s-au dus, si eu si băiatul ăla am rămas