| ellaal1986 a întrebat:

Buna! Este a treia zi de intarziere a menstruatiei, nu am simptome de menstruatie (am menstruatia regulata si nu am avut probleme), am o viata sexuala activa, este posibil sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca este posibil, odata ce nu folositi protectie la sex.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca raspunsul sa fie corect si clar.

| Ilovedinero a răspuns:

Da, dar este posibil sa fie si ca ai stat in frig, si ca ti-ar schimbat stilul alimentar( ai mancat mai mult sau mai putin decat in mod normal) Cel mai bine este sa faci un test de sarcina.Mai exista si posibilitatea sa ai deficit de fier, calciu sau magneziu

| ellaal1986 explică (pentru Ilovedinero):

Am mai avut probleme cu dificit de fier dar menstruatia venea la timp!

| Ilovedinero a răspuns (pentru ellaal1986):

S-ar putea ca situatia sa se fi inrautatit.Totusi nu exclude posibilitatea unei sarcini

| RaluAle00 a răspuns:

Am avut și eu probleme cu menstruația.La mine a întârziat 3 luni.Am crezut că am probleme de sănătate sau ceva că însărcinată n-are cum că n-am atins niciun băiat.Na.Se mai întâmplă. Daca vrei sa verifici și să fii sigură dacă ești însărcinată cumperi un test de sarcina