| SlowLikeSnow a întrebat:

este vorba de un baiat care ma inebuneste x-(, anul trecut am fost la ziua unui baiat si era si el si venea sa danseze cu mine daca stateam in pat venea pe langa mine cand dansa cu o fata se uita la mine la scoala mai tot timpul se uita la mine si se mai dadea pe langa mine(anul trecut de scoala), acum in anul acesta el este la liceu si s-a organizat o pretrecere la scoala la inceputul vacantei si a venit si el...nici nu ma prea baga in seama ni se mai intalneau privirile dar in fine eram prea ocupata sa vad daca se uita la mine pentru ca dansam dar am vazut ca a dansat pe langa mine dupa ce am schimbat eu locul si se dadea pe langa una si dupa aia se uita la mine si iar ni s'au intalnit privirile de cateva ori:Xbatting eyelashes, pe mess mai intra in vorba cu mine cateodata dar nu stiu simt ca ma aduce la disperare crying nu mai zic ca-mi amintesc mai in fiecare seara ca anul trecut cand era el a8a eram cu fetele si eram cam suparata si faceau ele dupa ce am trecut pe langa el "se uita la tine":X si nu stiu acum...simt ca imi place de el adica simt asta de anul trecut dar are o reputatie de baiat care se joaca cu fetelestraight faceoffff nici nu stiu ce sa fac :crying oare a vrut sa'si bata joc de mine, a vazut ca nu merge si s-a lasat? oare ii place de fata cu care dansa(ca am motive sa cred astastraight face)plzz helpsad[sper ca nu v'am >plictisit]big grin< astept raspunsurile voastre.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Du-te si te culca !

| Seniorithabebi a răspuns:

Pai... asa mi sa intampat si mie oh go on se uita la tine... se da pe langa tine, danseaza cu alte fete si iti da impresia ca esti geloasa, se uita mereu la tine, mdeah. Tu ai zis ca e genu care mai rade si de fetewinking si mie mi s-a intamplat exact la felwinking si nu stiu cum sa zic fara sa te supar dar. isi bate joc. iti da impresia ca te place si tu incepi sa il placi, ajungi sa plangi dupa el si cand il intrebi. el : nu stiu ce sa zic ( asa ca sa iti dea impresia ca nu vrea sa te raneasca ) si apoi dupa un an du-te dracu de proasta laughing mai ales ca e la liceu laughing nu cred ca la liceu exista baieti care sa nu isi bata joc de o fata ( parerea mea )

funda?

| Anddrea a răspuns:

E posibil sa fii renuntat pentru ca a crezut ca nu vrei si tu acelasi lucru. Trebuie sa-i arati contrariul. Baga-l tu in seama pe mess, intreaba-l ce face, arata-i ca iti pasa ce simte. Usor usor te apropii de el. Daca va mai fii o petrecere incerci sa te apropii de el, sa dansati si sa intrati in vorba. Nu trebuie sa-ti fie teama de esec, dragostea e frumoasa si trebuie sa incerci orice pentru ea. Daca vezi ca el pare interesat de tine spune-i ca il placi sau dai de inteles cat mai clar. Daca vezi ca nu mai pare interesat macar esti impacata ca ai incercat. Si asa te lamuresti si tu: ori te mai gandesti la el, ori il uiti. Succes!

| Alexandruuu3 a răspuns:

Nu cred ca ai plictisit pe nimeni sincer eu unu nu prea inteleg ce vrei ba zici ca te inebunea ba ca a inceput sa-ti placa de el.Acum el te vede pe tine ca o fosta dragoste (ceva de genul fata de care i-a placut odata) tipu e si el la liceu acum a intalnit fete noi mai "sofisticate" etc.Atunci el in scoala filtra cu tine dar vazand ca tu nu raspunzi la flirt s-a lasat logic (baiat destept nu tea batut asa mult la cap). Intrebarea e acum ce vrei tu de la el.(PAREREA MEA)

| bianka_6307 a răspuns:

Sa sti ca te place dar nu stie cum sa iti spuna**
Crede-ma ca asa mi's-a intamplat si mie
Inciarca sa stai de vorba cu el si intreaba-l ce simte pentru tine* Poate din toat ] povestea asta ese ceva frumos... Sper sa te ajute...