| Jack99 a întrebat:

Exista impacare dupa cateva luni de ruptura intre doi prieteni, fata si baiat? Am avut ceva discutii in contradictoriu ca am fi fost prea dependenti unul de altul si am convenit sa nu vorbim o vreme. Eu intre timp mi-am dat seama ce am gresit si nu o voi mai repeta niciodata. Ea e una din cele mai importante persoane din viata mea, am fost alaturi de ea neconditionat, tin la ea foarte mult si acum imi e foarte dor de ea, si am emotii mari si imi doresc foarte mult sa ne impacam.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Personal nu cred in impacare si fericire dupa impacare!
Relatiile odata rupte, chiar daca se carpesc, o fac pentru scurta vreme, ca sa crape definitiv si ireparabil.

| Jack99 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu a fost dragoste ci o prietenie foarte apropiata, neconditionata, eu char sper ca se va intampla ca simt un mare gol fara ea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când iubești un om, nu poți înceta să-l iubești, așa dintr-odată, indiferent de motiv. Poți fi trist, nervos, furios pe situație, însă continui să-l iubești mult timp de-acum încolo, chiar dacă despărțirea e temporară sau definitivă. Nu poți face o pauză în ce privesc sentimentele, fiindcă te minți pe tine. Ele vor continua să existe, chiar dacă negi acest lucru. Nu trebuia să lași să treacă câteva luni, ani, ca să realizezi că încă ții la ea. Fiindcă ai ținut întotdeauna. happy Când iubești, învață să faci mici compromisuri, învață să ierți, învață să aveți încredere reciprocă unul în celălalt. Orgoliul aduce doar tristețe, iar la urmă realizezi că prin despărțirea temporară ați pierdut doar timpul, timp în care ați fi putut face atâtea lucruri frumoase împreună.

Știi ce? În locul tău, i-aș trimite linkul postării tale. Va afla că ți-e dor de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti din acelasi oras?

| Jack99 explică (pentru anonim_4396):

Da. Suntem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jack99):

Grettei ii place sa spulbere vise. -.-

Nu mai lasa timpul sa va desparta, du-te la ea si ia-o in brate.

| Claudiu1905 a răspuns:

Din moment ce v-ati impacat inseamna ca da.

| Edisor27 a răspuns:

Exista mari sanse de impacare dar nu poti chiar din prima

| 4StarLight a răspuns:

Peste tot există o a doua şansă! La început va fi mai greu, mereu e greu la început, dat timpul atenuează totul!
Normal că nu va înţelege de unde până unde te-ai răzgândit! Dar aceasta a fost şi o modalitatea de a-ţi lămuri sentimentele şi de a-ţi da seama că ţi-e dor de ea!
Sunt șanse foarte mari să vă împăcaţi mai ales dacă ea încă simte aceleași lucruri pentru tine!
Succes! happy

| Pupix2002 a răspuns:

Există șanse de împăcare să știi.

| Pupix2002 a răspuns:

Da