| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi va lasati greu cucerite de un baiat? Si cand va uitati un baiat puneti accent si pe suflet?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca este vorba de lasat greu, sau usor intr-o relatie, este vorba de simpatie si antipatie.
Daca simpatizezi pe cineva, normal ca esti interesata sa il vezi mai des, sa te intalnesti cu el si ca atare, accepti sa iesi cu el, deci, te lasi cucerita.
Daca nu-ti place de persoana respectiva, atunci nu merita sa accepti vreo invitatie de la el, fiind clar ca nu vrei sa fii cucerita.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, am destul de multe standarde cand aleg cu cine vreau sa fiu si inainte sa incep o relatie prefer sa-l analizez macar 2-3 saptamani inainte. Si de obicei daca un tip se grabeste imi dau seama ca nu merita efortul, ca e doar un disperat care vrea sa aiba prietena, nu neaparat pe mine, asa ca cu atat mai bine, nu-mi mai pierd timpu de la inceput. laughing Normal ca conteaza sufletul, in alea 2-3 saptamani crezi ca-i analizez fizicul? Geez... Credeam ca s-au mai deschis si oamenii la minte si au inteles ca pana la urma personalitatea conteaza. Da, suntem atrasi/atrase si de fizic la inceput, ca asta ne face sa observam o persoana si sa ne dorim s-o cunoastem, dar sa te vad pe tine cum stai intr-o relatie cu o persoana sa zic, superba la infatisare, dar mediocra total, sa n-ai ce discuta cu ea, ignoranta, aroganta si mai stiu eu cum. Pentru mine, 70% personalitate, 30% fizic.

| RAY a răspuns:

Ady suntem finte emotionale nu rationale,fetele una spun alta e ceea ce vor vrea atunci in momentul ala, fetele cauta un barbat hotarat,tupeist,serios,frumos,inalt,popular, sufletul nu il cunoaste nici o dupa viata cineva, asta e cea mai mare vrajeala cu sufletul daca ar fi adevarat asta nu ar exista freindzone, fetele nu tear considerea surioara lor masculina si iubitul lor, fetelor le plac badboys asta e adevarul, uitate la baieti populari si ce carcater au ei sunt ei ceea ce spun fetele ca vor?

| JustStitch a răspuns (pentru RAY):

Asa este, ai foarte mare dreptate

| RAY a răspuns (pentru JustStitch):

N-am cunoscut inca gigolo urati sa stii sau aia erau plini de banii, un gigolo e un barbat inalt, frumos, puternic, asa cum noua ne place o fata frumoasa asa si lor, carcaterul sa fim seriosi, cum il descopera ele la prima intarnire ca sunt curios? totul sta in aspectul fizic

| Idkidk a răspuns:

Eh, destul de greu sunt eu cucerită, dar merită efortul rolling on the floor. Na, câteodată.

| Pool77 a răspuns:

Din perspectiva de baiat, pot sa-ti afirm ca cel mai mult conteaza prima impresia atat si fizicul decat caracteriul sau cum il numesti tu sufletul.
Asta e adevarat la ambii, si la baieti si la fete.
Plus ca unele, se cred dive si vor sa stai dupa ele 3-5 luni sa vada daca chiar esti "un catel" fidel. Parerea mea e ca daca si pe tine te place fata, cuplarea nu tine mai mult de 3 zile hai sa spunem o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O,doamne! Daca are carisma, m-a cucerit din prima.Treaba este ca, carisma nu se ia din mall...