| Byby28 a întrebat:

fumez de 4 saptamani si nu vreau sa afle parintii mei...ce pot sa le spun sau cu ce sa ii ming

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai bine renunta si treci pe guma! E cel mai scump viciu si care pe deasupra iti potenteaza/favorizeaza orice alte afectiuni ai.

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu ii mintii

| danay72 a răspuns:

Nu uita ca minciuna este descoperita in cele din urma, iar apoi parintii tai nu vor mai avea incredere in tine.De asemena, fumatul iti dauneaza sanatatii si nu faci decat sa te imbolnavesti singur.Mai bine lasa-te de fumat si nu iti minti parinti si vei vedea ca vei fi mai fericit.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Le spui ca nu e tutun, e iarba, asta ii va linisti.

| Deaad a răspuns:

De ce sa ii minti?
Ca sa eviti minciuna eviti sa te prinda parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi ca poti tine pentru mult timp un secret ca asta fata de persoanele care te-au crescut si care s-ar presupune ca te cunosc mai bine decat te cunosti tu pe tine?
sfatul meu este sa te lasi de fumat, fumatul nu te face mai 'cool' si trebuie sa intelegi asta.In plus parintii tai isi vor pune intrebari daca vei mirosi a fum si vor afla pana la urma urmei.
nu am fost de folos, stiu
just my opinion
sa ai o zi faina

| Carolina1972 a răspuns:

Pai nu ii mintii. Spunele adevarul :p

| Byby28 explică:

Mint*