| Mara14 a întrebat:

Fumez de 1 an, iar parintii mei au intrat la banuieli. Nu vreau sa le spun despre asta acum deoarece ma vor enerva iar peste 3 saptamani e bilingv si dupa examen si nu am nevoie de cearta.Ce pot face pentru a nu-si da seama.

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca e mare tragedie daca afla.Le spui ca e stresul foarte mare cu examenele si fumatul te relaxeaza, cu siguranta te vor intelege. Oricum daca nu vrei sa iti dai seama, incearca sa maschezi mirosul...

| Mara14 explică (pentru Bondarel99):

Si cum as putea face asta?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mara14):

Https://www.freakz.ro/......74874.html
http://www.click.ro/news/7-solutii-ca-sa-elimini-mirosul-de-tigara

Poate te ajuta, eu nu fumez deci nu stiu sa iti dau niciun sfat...

| crytical a răspuns:

Toata lumea zice sa nu mai fumezi de parca ar zice sa nu iti mai iei sosete in picioare laughing, e greu frate, eu iti propun sa nu le zici ca esti fumatoare pentru ca o sa incepi sa fumezi in fata lor la un moment dat si n-o sa poti sa te mai lasi, acuma daca ei insista cu intrebari le zici, da frate am fumat si eu o tigara odata. sa vad cum e, sau pana mea, poti sa zici ca stai pe langa oameni care fumeaza.

| Mara14 explică (pentru crytical):

Azi pentu ca am avut ora libera am putut fuma insa colegii mi-au facut scandal. Imi e frica sa nu afle vreo rofesoara din scoala cu care fac meditatii pentru ca sigur o suna pe mama. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa renunt insa nu stiu cum.

| AFR81 a răspuns:

Cea mai simpla si mai sanatoasa metoda este sa nu mai fumezi. In caz contrar, te asigur ca intr-o buna zi, parintii tai te vor prinde in fapt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai fumezi... e atat de simplu

| peperonies a răspuns:

Eu zic sa te lasi de fumat.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Mara,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ksuper31 a răspuns:

Sa nu mai fumezi ar fi un inceput glorios.

| Mara14 explică (pentru ksuper31):

Un inceput glorios ar fi sa nu mai existe prostii. Din pacate nu ni se îndeplinesc toate dorintele.

| ksuper31 a răspuns (pentru Mara14):

Ca veni vorba de inceputuri glorioase, nu ai avut unul foarte glorios in copilarie, ma gandesc. N-am inteles la ce te referi cand ai scris "prostii", la "proştii" (oamenii proşti) sau la "prostii" (fumatul, spre exemplu, este o prostie).
Daca faceai cumva aluzie la raspunsul meu, te informez ca te inseli amarnic daca ma faci prost. Ti-as putea enumera 5 cuvinte si sa te las masca. Si ca sa presar putina ambrozie peste raspunsul acesta: sa-mi inghiti penisul!

| Mara14 explică (pentru ksuper31):

Nu, mulțumesc. Ma refer la oameni. Toti suntem genii cand vindem legume in piata sau servim in restaurante