| AnuTzyKa a întrebat:

Am 12 ani si fumez... oare parintii mei o sa afle?
astept raspunsuri de la voi... fundita:*

13 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu e bine ca sa fumezi la 12 ani.
Esti prea tanara.
Parintii tai o sa afle doar daca mirosi a fum de tigara, daca te prinde ca fumezi sau daca te vede cineva cunoscut prin oras o sa te zica alor tai ca fumezi.
Mai bine te lasi de fumat.

Bafta si o seara placutahappy

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Pe mine m-a prins azi din inconstienta inainte sa plec la scoala am aprins o tigara in casalaughing si cand am ajuns ma-u luat la intrebari

| Doddel a răspuns:

Daca le pasa asa tare de tine si de prind nu conteaza in ce fel o sa te rupa in bataie dar tu o ori o sa fii fata desteapta o sa-ti recunosti greseala si nu o sa mai fumezi ori o sa fii o nenorocita si o sa continui, o sa ajungi peste cativa ani sa ai o fata de o sa vii aici cu intrebari de genu de ce toata lumea imi spune ca sunt o urata? o sa ai un par oribil si o fata de parca n-ai mai dormit de o luna si niste dinti de un gri spre negru stralucitor cu cate o carie bonus, eu zic sa te tii de sportul asta, sper ca-mi intelegi mesajul asta nenorocit.

| Kenny a răspuns:

O sa afle, stai linistita. Oricat ai incerca sa te ascunzi, tot vor afla.
Nu ma intreba cum, ca nici eu nu stiu. Parca ar avea un mecanism al lor si ar vedea totul. rolling on the floor
Si eu credeam ca ma pot ascunde la infinit, pana ce acum cateva zile, cand m-a luat mama la intrebari, nasol a fost.[Aporpo, am tot 12 ani big grin].
Din experienta mea pot sa-ti zic ca afla, dar uite cateva sfaturi ca acest lucru sa se intample cat mai tarziu:
- in afara de clasicele servetele umede, guma si parfum ai mai grija unde fumezi pentru ca nu stii cand o cunostiinta de la dracu luata de'a mamei / tatalui tau te va vedea. Gaseste un loc ferit, printre blocuri, cat mai departe de casa.
- nu spune nimanui din clasa, numa' cei cu care fumezi sa stie, ca, oricata incredere ai avea in ei, majoritatea le zic parintilor lor, si de la parintii lor ajung la ai tai si uite asa :]
Hai, bafta.

| εїз a răspuns:

Dacă părinţii tăi o să afle, asta depinde numai de tine, depinde cum te ascunzi.
Nu e foarte bine că fumezi la 12 ani, te distrugi psihic foarte mult, să nu mai zic fizic.
Pa, pa

| Sorinna a răspuns:

Fumatul dauneaza grav sanatatii. Te sfatuiesc sa te opresti pana nu e prea tarziu. Odata cu asimilarea toxinelor din tigari, corpul suporta niste schimbari care vor putea fi observate de catre parintii tai in timp.

| anyska a răspuns:

Ai 12 ani si fumezi? + esti si fataa? = ai 12 ani si nu esti sanatoasa la minte si in curand nu vei mai fi sanatos de nici un fel. te asteapta cancerul si multe alte probleme de santate. deci cel mai probabil mai mult de 20 de ani nu vei mai trai.
Sugestia mea : spune-le tu parinitlor si roaga-i sa te ajute sa te lasi. Daca te-ai apucat fara sa le spui esti o lasaa! Lasaa iti zic!
o rasfatata fara minte care crede ca este la moda daca fumeaza. ei bine oare cati baieti de treaba care chiar vor tine la tine daca nu fumai se mai uita acum la tine. si nu ti-e asa sa putiii practic tot timpul? Rusine! Fetita lasa, aroganta, rasfatata si fara constiinta! ( cel putin asta e impresia pe care mi-o lasi mie care nu te cunosc daca fumezi de la 12 ani )

| SERIOUX a răspuns:

Pai nu vor afla daca stii sa te "cureti". Io am 13 ani si mai fumez ocazional( 1 data pe luna)

| TakeMeHome a răspuns:

Buna!
Simpla propozitie:
"Fumatul dauneaza grav sanatatii.", e doar o porcarie pentru tine, si multi alti fumatori, faza-i ca parintii tai o sa afle; ia spune-mi ce ai facut si parintii tai nu au aflat? Ei bine, o sa tina ceva minciunaa. dar nu mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prea bine sa fumezi. Cunosc si eu o fata care fumeaza la 12 ani. OPRESTE-TE CHIAR ACUM!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o *** cat mai mare o suygi pana crapa dracu in tine si te vei lasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! si eu am tot 12 ani sunt in aceiasi situatie... da; mi id tau de mess si vb

| JustYourLove a răspuns:

Eu ti-as sugera sa nu mai fumezi...am o prietena care fumeaza.au aflat parintii ei ca fumeaza chiar de unde isi cumpara tzigari.ai grija ca te pot descoperii.de unde nici nu te astepti.(am aproape 12 ani si eu si prietena mea)