| bunnycute a întrebat:

Imi place de un baiat de prima data cand l-am vazut. I-am luat id-ul si am vb cu el 3-4 zile si apoi mi-a zis ca ii place mult de mine.Peste 2 saptamana am fost intr-o ex cu scl mea si a lui, dar atunci nu m-a bagat deloc in seamacrying. A doua zi, am facut un id cu numele unei fete cu care se intelege el mai bine si l-am intrebat cum mai sta cu dragostea, iar el a zis ca sta rau deoarece nu-i mai place de mine.Si cea mai buna prietena a mea l-a intrebat daca ii place sau nu de mine, dar si ea a primit acelasi rasp-NU.Peste ceva timp, un coleg de-al lui mi-a dat cu bulgari, iar cand el a aflat a zis ca il omoara cand il prinde pentru ceea c a facut, iar cand si-a luat la revedere mi-a trimis:"PAPA:*"...Peste o luna, el s-a cuplat cu o colega d a mea spunand ca o place si au fost impreuna o luna si ceva. Dar ieri m-a bagat in seama si mi-a zis ca are ceva foarte important sa imi spuna dar nu are curajul.Pana la urma si-a luat curaj si mi-a zis ca in trecut a fost un mare prost si ca ma place foarte mult. Eu i-am zis"parca tie iti placea d cea cu care esti acum" si mi-a spus ca asteapta sa intre p mess sa sa desparta d ea, deoarece oriqm i-a placut foarte putin d ea si d-asteacrying. Dar eu nu stiu c sa cred:lui chiar ii place de mine sau doar ma minte?(cred ca ar putea sa ma minta deoarece o fata a facut un id si nu a vrut sa-i spuna cine este, i-a zis doar ca ii place d el si d-astea si el credea ca as putea sa fiu eu, iar acum inca mai incearca sa afle.)
Va roog mult de tot sa imi spuneti si voi ce credeti, caci eu habar nu amcryingcryingcrying
Si imi pare rau ca este asa de mult scris, dar am vrut sa intelegetibig grin
Va roooog spuneti-mi c sa fac: sa il cred si sa ii spun ca si eu simt la fel sau sanu il cred si sa nu-i zic nimic?
Dau fundita celui mai bun rasp, restul vot.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa incerci sa fii cu el. Spune-i si tu ce simti si atunci va fi mai usor pentru amandoi. Daca te va minti, asta e, face parte din viata, nu e singurul fals, sunt prea multi. Eu totusi cred ca nu te minte, si na, poate chiar te place dar abia acum si-a gasit curajul sa recunoasca. Incearca sa-i dai o sansa, nu ai nimic de pierdut.
O zi buna!

19 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

A incercat cumva sa ti-o ^)^)^)^) si tu l-ai refuzat? Atunci e posibil sa nu te mai iubeasca!

| rolly14 a răspuns:

Pai, esti intr-o situatie confuza, ei bine asa s-a intamplat si cu prietena mea si pe ea a placut-o un baiat iar apoi s-a despartit de ea ca sa stea cu mine, dar eu nu am stat cu el iar peste cateva luni s-a intors la ea spunandu-i ca el nici nu m-a placut pe mine si ca totul a fost la vrajeala...ea acum e cu el, cred ca ar trebui sa il crezi, parerea mea

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Nu sunt sigura ca e raspunsul corect dar e parerea mea. In primul rand parea un baiat de treaba dar dupa ce a inceput sa te ignore a dat de banuit. Faptul ca s-a cuplat cu alta fata ar fi trebuit sa te motiveze sa il uiti dar se pare ca tu chiar tineai la el. Si faptul ca a spus ca se va despartii de colega ta pe mess ma face sa cred ca e un las. Daca chiar ar vrea sa se desparta de ea ca la carte ar trebui sa isi faca curaj sa ii spuna fata-in-fata. Eu nu iti recomand sa te cuplezi cu el dar nici sa il lasi asa cu ochii in soare. Spune-i adevarul. Ca nu vrei sa fii cu el deoarece crezi ca nu este de incredere. Dar cum sa iti zic, daca tu chiar il iubesti, iti recomand sa faci ceea ce crezi tu ca e mai bine. Asta este doar un sfat.

| DعeutZa a răspuns:

Nu stiu c sa zic.dar eu nu as crede asta daca miar spune...eu cred ca iti trebuie ceva timp pana cunosti o persoana.nu doar in 2 saptamani sau 3.si tb sa iti demonstreze ca el chiar tine la tine, nu doar vorbe...chiar daca ti la el.sau cum spui cred ca mai bine nu i-ai spune c simti. poate doar minte pentru ca stie ca ti la el.asteapta sa faca el primul pashappy:*:*:*sper ca te-am ajutat pupici:*

| treipuncte a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic...e complicat... dar cred ca spune adevarul si ca te place. Unor baieti le place sa vada fetele ca vin dupa ei. Si mie imi place de o fata, dar ea nu ma place. si incerc sa o uit dar nu prea pot. Cred ca el te place, si nu prea o avut curajul sa ti-o spuna. Intalnestete cu el si vb. o sa se vada daca chiar te place. Bafta;* poate va combinati voibatting eyelashes Funda?batting eyelashes?

| GiuliaTamas a răspuns:

Nu cred ca te merita.

| Kheeda a răspuns:

Mi se pare nehotarat happy, poate nici el nu stie ce vrea de fapt. Lasa-i timp de gandire, si daca ii place cu adevarat de tine te va cauta. Si ramane sa decizi tu daca accepti sau nu. Succes!

| daianaroxana a răspuns:

Draga mea,eu zic ca cel mai bun raspuns este sati asculti inima,fa ce simti tu mai bine,iar de la mine un sfat este acela de a ierta si de a invata sa dai a doua sansa,nai de unde sa stii, poate e sincer baiatul, in ziua de azi se mai gasesc si exceptiiwinking

| georgiana9022 a răspuns:

Buna acelasi lucru mi s-a intamplat si mie. E greu sa-ti dai seama daca el minte sau nu. Dar daca ai putea testeazal intereseaza-te care a fost ultima lui iubita pe care a iubito cu adevar si vorbete cu ea despre el. Apoi du-te la el si bagai o minciuna precum ca ai aflat ca nu te place cu adevarat si vezi cum reactioneaza daca el incearca sa afle de la cine ai aflat asta inseamna ca minte si ca stie ca jocul lui e pus in pericol daca nu incearca sa afle si iti explica ca te place atunci spune adevarul happy Bafta!

| deliaaa1 a răspuns:

Mai lasa-l vreo saptamana, doua sa vezi cum se comporta cu tine si daca se va comporta la fel de frumos cu tine merita sa incerci daca nu se va comporta la fel de frumos cu tine si peste catva timp iti va spune ca iar te place nu ar avea rost sa incerci pentru ca te va minti dar daca se comporta frumos merita sa incerci

| Mоиica a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el deschis, spune-i ca tu nu ai nevoie de vorbe ci de fapte, nu mai vrei sa se repete poveste de acum 2 ani (atunci cand stiai ca te place).Dar stii incercarea moarte n-are. Stiu ca o sa-ti fie frica sa alfi ca sentimentul nu e reciproc dar daca afli ca afli ca el chiar te place o sa regreti ca nu i-ai spus. Bafta :*

| klaudytza a răspuns:

Pai un baiat care tine la tine ar face orice pentru tine uh nu ar trebui sa ii mai dai inca o sansa deoarece sia irosito dar daca simnti ca ink il iubesti impacate dar zic sa nu-i mai dai nici o sansa sia irosito uh acum daca se impaa ca tine inseamna ca esti roata de rezerva si o sa rada de tine ca prieteni asa sunt unii baieticrying((

| DannySteel a răspuns:

Eu zic sal crezi dar chestia ca ma despart de actualasite iau pe tine nu ii prea credula pentru ca u o sa poti pati ceva in timp pentru ca te poate devea actuala cu ielwinking si isi da seama ca a lasat-o pentru tine. Eu zic sa ii zici si u lui ca iti place de iel.

| Paulutzu a răspuns:

Pai fa-ti un id cu o colega de la tine din clasa si ia-l usor.Adica vorbesti despre scoala apoi incetu incepi sa ii zici daca ii mai place de tine si chestii. Fate cat mai expliicita si incearca sa ii zici tot fewlu de chestii adica mai bine zic interogheazal big grinwinkingbig grin tu fa cum vrei dar eu asa as facebig grin Si intreaba-l ce vede frumos la tine si incearza sa ii zici daca el chiar te iubeste si daca nu iubeste alta fata big grin... funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| bunnycute explică:

pentru"gabrielutzu" aman2 avem 13 ani!laughing
si pentru mai multi care mi-au rasp:el mi-a mai spus odata ca ii place de mine (mai d mult)doar ca dupa acea ex le-a spus unor colege ca nu-i mai place de mine, iar acum mi-a spus iarstraight facesi nu sunt cu el
si urmeaza sa facem o alta ex(doar clasa lui cu a mea)iar acum 2 zile mi-a zis sa ii spun sg daca merg in acea ex pentru ca daca eu nu merg, nici el nu merge:Xcrying

Si uitati c am vb cu el:
el: cf?
eu: bine asc muzica
eu: uh?
el: bine
el: eu am ceva sa iti spun dar nu stiu cand oi avea curajul
el: in trecut am fost un prost
eu: /:_
el: nu pot sa iti spun acum ca nu am curaj dar nu mi s-a mai intamplat nici o data
el: sa nu am curajul sa spun ceva
el:
eu: i-ati curaj si zi
el: nu pot
el:nu stiu ce am
el: parca zici ca am innebunit
eu: ma supar daca nu zici
: nu pot nu stiu ce am
el: inchid ochii si scriu cred
eu:
el: mie imi place de tine
el: place
eu: parca nu iti placea d…?(aici este numele fetei cu care a fost)
eu:
el: o astept sa intre pe mess sa ii spun ca nu imi mai place de ea si sa ne despartim
el: si de ionela nu imi placea asa de moarte
el: imi placea de ea doar
el: daca intelegi ce vreau sa spun
eu: da
eu: inteleg
eu: perfect
el: dar nu mi s-a mai intamplat sa nu am curaj sa spun ceva unei fete dar acum nu stiu ce mi s-a intamplat
el:
Marina Elena:
el:
el: tu vii in exursie?
eu: da...
el: sigur?
eu: sg nu prea
eu: dc?
el: pai sa stiu daca ma duc si eu

| bunnycute explică:

Aaaaaaa si mi-am amintit!
el i-a spus p mess ca se desprate d ea si nu fata in fata deoarece ei 2 locuiesc la 5-6 km distanta si nu aveau cum sa se intelneascabig grin

| bria_6116 a răspuns:

Eu zic ca toti sunt la fel.nu e adevarat ceea ce zice nu iti dai seama ca daca asta le-a spus prietenilor si tuturor ca nu te placea el doar nu mai are cu cine sa iasa? stiu ca nu iti dai seama acum dar cu timpul ai sa intelegi ce zic eu, dar iti doresc noroc happy

| mistyy98 a răspuns:

Stii poate chiar zice adevarul poate nu a avut curajul sa iti spuna (mai bine mai tarziu decat niciodata )poate sa si minta dar nu esti nevoita sa fi cu el neaparat ca sa iti dai seama cine este si ce face,ai putea sa il urmaresti mai de aproape fara sa isi dea seama si sa intelegi cine este cu adevarat si oricum si daca esti cu el poti sa te desparti oricand de el nu trebuie sa stai cu el fortata e doar decizia ta nu poate alege nimeni pentru tine (baietii sunt de fel mai zapaciti,se satura repede de cineva,nu te observa chiar si daca stai in fata lor, habar nu au pe ce lume traiesc. sincer eu zic sa ii spui ce simti si sa fi cu el, daca nu iti place ii dai papucii si ai scapt foarte simplu nu e nevoie sa plangi dupa un baiat pentru ca oricat tiar placea de mult odata si odata tot o sa te desparti de el sau sentimentele nu o sa mai fie asa de puternice pe cat au fost inainte si o sa iti placa de alt baiat si tot asa pana vei muri...(scuze pentru ca am scris atata dar ti am dat parerea mea ) sfarsit:d