| myamarymya a întrebat:

Buna imi vine sa mor mi-a placut de un baiat anul trecut si inca imi mai place si eu cred ca si el ma place adica mereu cand sunt in preajma o\incepe sa se bata cu colegi sau sa stea langa mine sau sa ma stanjaneasca sa ma tachinezze bine nu e asta problema deci mi-a luat un coleg jurnalul si i la dat a vazut un desen cu el atat si inca o chestie in care scriam de el acum chestia e ca ma enerveaza si ma zapaceste ca-l plac as vrea sa-i zic ca-l plac in fata dar nu am cum deoarece mi e teama cum o sa reactioneze si as vrea sa faca el primul pas dar nu stiu cum sa fac sa faca asta crying

aaa si inco o chestie o colega mi-a zis ca sar putea sa ma placa deoarece daca nu m-ar placea nu si-ar bate capul ca il plac adica sa ma zapaceasca la cap ca il plac sa-m zica mereu aceasi chestie nush bn si dupa faza cu jurnalul cand au aflat prieteni lui ca il plac eu ma bateam cu unu bn adica baiatul ala nu ma lasa in pace si au venit prieteni lui si l-au batut...

4 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!
Trebuie sa te lamuresti in privinta respectului de durata pe care il poate avea pentru tine thinking

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Dar dacă doar ţi-ai făcut iluzii că el te place, dar în realitate pur şi simplu "îşi bate joc". Atunci când iubeşti cu ADEVĂRAT ţie teamă să spui sau să faci ceva ce ar putea să rănească sau să-i provoace durere persoanei iubite. Dar din cele povestite de tine, sincer, nu miroase a sentimente de iubire. Posibil băiatului îi place ideea că cineva are sentimente faţă de el, de aceea flirtează sau se joacă cu sentimentele tale. Deja depinde de tine dacă îi vei permite să se poarte în felul acesta. Dar te-aş sfătui să ai demnitate.