| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile este ziua unei prietene foarte bune. Problema este ca nu prea am idee ce sa ii cumpar. Desi o cunosc destul de bine este o persoana destul de sofisticata si nu prea as vrea sa fie un cadou gen Zara sau Accessorize. In fine, ma gandeam ca ar fi mult mai placut sa fie ceva care sa ii aminteasca de mine. Aveti vreo idee?

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Spui ca este mai sofisticata, dar nu ne spui cam ce prefera:bijuterii, carti, albume muzicale, cosmetice, asa ca nu te putem ajuta prea mult. Intr-adevar, sunt mult mai frumoase cadourile simple care sa poarte o amprenta personala.

| lala178 a răspuns:

Trebuie sa ii iei ceva personal gen:
-o rama foto cu o poza cu voi 2;
-un ceas de birou tot cu poza voastra;
-un plus pe tricoul caruia sa fie poza voastra;
-o esarfa pe care o poate purta atat la gat cat si pusa la o geanta;
-un ceas de mana cu bratara;
-o brosa;
-o gentuta;
-un portofel;
-o diploma pentru cea mai buna prietena;
-placa sau ondulator daca stii ca nu are;
-inel, colier, bratara, cercei nu neaparat din argint, ci ceva colorat;
-oje, chestii pentru par, bentite, clamite, insigne, brelocuri...

plus un buchet de trandafiri si o felicitare in care sa ii scrii ceva special pentru ea;

| Mony a răspuns:

Pai ai putea sa va faceti ceva poze...si un cadou interesant ar fi sa pui o poza cu ea si tu tine pe un tricoubig grin si sa scrie pe ea Best Friends 4 ever...sau ceva de genuhappy

sau nu stiu altceva un set de accesorii :colier, inel, cercel, bratara etchappy si o ciocolatahappy

sper ca te ajutat ideeahappy

| Insidee a răspuns:

Incearca un parfum, sau poate un medalion din ala in care se pot pune poze, daca vrei neaparat sa se gandeasca la tine... dar ai girja sa fie prietena buna, sa nu puna cu altcineva happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un magazin de antichitati, au lucruri foarte dragute, numai bune pentru un cadou care sa-i aminteasca mereu de tine.

| DianaG a răspuns:

Pentru a-ti pune amprenta... poti sa faci un colaj cu poze cu voi 2 si il pui intr-o rama, iar pe spate ii scrii ceva dragut. si celalat cadou pentru ca e pretentioasa poti sa-i cumperi ceva care nu are inca, dar stii cu siguranta ca ar purta, gen o palarie sau o caciulitza mai haioasa