| tina19 a întrebat:

in iulie implinesc 20 ani si 2 ani de cand am o relatie cu iubitul meu, care este insurat si mai invarsta cu 20 ani mai in varsta decat mine.am ajuns sa-l iubesc si ma face sa cred ca simte acelasi lucru pentru mine chiar daca ne vedem destul de rar(5-6 ori pe luna). Ce credeti ca ar trebui sa fac avand in vedere aceste lucruri si faptul ca are o relatie buna cu sotia sa de care nu cred ca se va desparti vreodata penu mine, chiar daca m-a intrebat daca as vrea pe viitor sa ma casatoresc cu el, ca,, nu se stie niciodata ce se va intampla,, ca,, poate se va desparti de ea,, spunandu-mi asta fara ca eu sa-i zic ceva de acest gen.Si pe deasupra ca este insurat mai are din cand in cand aventuri si cu altele insa spune ca doar pe mine ma iubeste. oare ce urmareste? Va multumesc anticipat, va pup si va urez mult noroc in dragoste!

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna :] eu ma gandesc ca daca in 2 ani voia sa aiba o relatie cu tine si te iubea, renunta la sotia lui. faptul ca mai are si aventuri. spune multe. eu zic ca te foloseste sad renunta la el, cauta pe altcineva care sa fie doar pentru. tine big hug succes! :]

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Si ma mai mir cum de anumite fete sunt asa proaste de se duc prin Italia si Spania ca sa faca bani pentru altii.

| morena a răspuns:

Doamne fereste! Buna relatie are el cu sotia,daca il lasa sa faca toate astea! Iar el e normal sa te iubeasca si sa le iubeasca pe toate,de ce crezi ca doar pe tine te iubeste? E un iubaret,care-si face cuib in toate colturile permise! De ce s-ar despartii de nevasta,cand e mai comod asa!? Ce urmareste e sa prosteasca cat mai multe gaste ca tine! Acum tu alegi ce vrei sa faci, sa fi toata viata cealalta femeie sau sa-ti gasesti si tu unul numai al tau! Ca de deastia e plina lumea! Mie una i-mi face scarba, tie nu?

| Leon a răspuns:

Daca ti-ar cere un baiat de varsta ta sa te mariti ti s-ar parea ca nu e sanatos la cap. Abia ti-ai inceput viata, gasesti un baiat. Nu esti pe treaba ta nici tu!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu este evident ca se foloseste de tine si de corpul tau? Daca tie iti place, na...e viata ta, corpul tau, faci ce vrei cu ele! Insa vei regreta mai tarziu anii pierduti! Sa nu crezi ca vei avea vreun viitor cu el! Te imbeti cu apa rece!

| dafna a răspuns:

Cum sa-l uiti? O idee buna sa ii spui tatalui tau de el, cum spunea cineva happy Traieste-ti viata, iesi cu tineri de varsta ta sau apropiati, cunoaste lume, da voie oamenilor sa se aproprie de tine, scoate-l din viata ta si pentu inceput ca sa nu cazi din lac in put ocupa-ti timpul dedicat lui cu lucruri care-ti plac, cu lucruri de varsta ta, traieste la lumina zilei si a soarelui fara sa te ascunzi, traieste-ti viata din plin si gusta-o in toata savoarea ei, nu te multumi cu firimituri aruncate pe sub mana de "respectabilul domn"

| Hombre a răspuns:

Unde gasesc si eu o naiva ca tine?

| GenetiX a răspuns:

Nu poti stii ce e in sufletul unui om niciodata cu adevarat. Desi datele problemei sunt foarte clare ca nu e ceea ce credeam eu. Daca nu avea si alte aventuri, as fi putut face o afirmatie ca te iubeste. Dar ma tem ca nici macar nu a fost vre-odata asa ceva in el pentru tine.

| Anonim_4998 a răspuns:

Tie iti place acest gen de viata? Iesti dispusa sa-l imparti cu mai multe femei? Ce fel de dragoste este asta? Eu n-am sa inteleg niciodata acest fel de dragoste.Fa ceva cu viata ta.Parerea mea este ca daca te iubea renunta demult la sotia sa si la celelalte relatii.Renunta si gaseste pe cineva care intr-adevar sa te iubeasca. Ceea ce traiesti tu acum nu este dragoste, el este un aventurier.

| daniEL88 a răspuns:

Ce urmareste? Stii cum face o pruna PREA coapta daca o strangi in mana? - se face pasta, dar daca iei una proaspata, abia coapta, dulce si lucioasa? hmm, nu prea oti vine sa o mananci dar iti place formele ei! Ei bine, prima varianta e sotia sa, a 2 esti tu! Sigura ca "te iubeste si esti unica" ca doar nu ar fi prost sa ramana la placerea lui "vesteda". Macar mai stii ce e aia iubire?!?! Cum poate sa te iubeasca daca el nu isi iubeste sotia, ba mai mult are mutiple aventuri... animalu `!
Concluzia o spui tu, ca eu o am dar nu vreau sa te jignesc...

| daniEL88 a răspuns:

Iti spun eu cum sa il uiti daca tu nu poti, Spune-i tatalui tau ca prietenul tau e mai mare ca el, ca te ajuta el!
(oricum ai nevoie de cineva daca tu nu poti, ce sa iti zic, trezeste-te la realitate, vrei sa ai niste copii cu malformatii numa ca ai ramas insarcinata cu un hibrid? ca la varsta lui nu vad alta varianta)

| Bibb1 a răspuns:

Si uite cum destrami tu o familiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ti-o traga de cite ori vrea fara nici o obligatie ce mama naibii cu raspunsuri savante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o postare cam anoasta, frate da cat esti de... desteapta. unde-i neneacata sa te vada?

| tina19 explică:

O alta varianta decat sa renunt la el nu credeti ca exista? Pentru ca am incercat de cateva ori insa tot la el ma intorc, nu pot sa-l uit.Sau in cel mai rau caz ce sa fac pentru a-l uita daca asta considerati a fi singura solutie pentru a fi fericita?(desi ma indoiesc) crying

| Alexxx_6958 a răspuns:

May eu nu am fost insurat dar am avut relatii de lunga durata cu multe fete si de cele mai multe ori cam in acelasi timp big grin dar crede'ma ca asa le ziceam si eu la toate ca le iubesc si ca as face orice pentru ele... vrajeala. Decat cu o fata am stat 3 ani si jumate si ea a fost singura de care nu mi-am batut joc dar de celelalte ma foloseam. Faci cum crezi dar oricum nu consideri ca ce putin airea? Totusi dupa ce ca e insurat mai e si cu 20 ani mai mare...thinking

| alee_1936 a răspuns:

Tina, esti o fata tanara, libera! Ce urmeaza sa faci tine numai de TINE, tu esti cea care esti in masura sa spui NU, sa te gandesti la TINE, la viata ta, care nu merita traita asa. Gandeste-te in primul rand, ca el nu te iubeste, te foloseste, el e insurat, iar tu esti ''carnea'' mai tanara, si cam atat...Te-as ruga din suflet, daca vrei sa nu iti para rau mai tarziu, nu rau, foarte rau, caci, la un moment dat iti vei da seama, pentru ca o sa SIMTI nevoia de iubire, de dragoste, cel mai de pret lucru pe care ni l-a daruit Dumnezeu, sa rupi orice legatura cu el, si de fiecare data sa te gandesti ca TU meriti o iubire adevarata, nu stricaciuni pentru trup si pentru suflet! Lasa-l, uita-l, iesi cu prietenii, socializeaza, o sa-ti gasesti un baiat sa te iubeasca! Te asigur, eu, personal...Iti doresc tot binele din lume, sper sa te ajuti spre FERICIRE